Akmens gaminiai – prabangiems namams

Akmens gaminiai – prabangiems namams

Šlifuotas granitas ir marmuras skirtas išskirtiniams interjerams. Kodėl taip yra? Atsakymas paprastas – tai prabangos įspūdį sudarantys akmens gaminiai, kurių trokšta visi.

granitas-interjere--09

Taip, jie brangūs. Bet tai nesutrukdė pigesnių alternatyvų gamintojams imituoti tikrus granito ar marmuro raštus ir užklijuoti juos ant… medžio plokščių. Tokiu būdu bent optiškai sukuriamas vaizdas, kad stalviršis virtuvėje atrodo kaip marmurinis. Tik prie jo prisilietus galima suprasti, kad tai elementari klijuojama plėvelė, kurios rulonėlį galima nusipirkti bet kuriame statybinių medžiagų prekybos centre. Tikri akmens gaminiai Lietuvoje reti, tačiau paklausūs. Kur jie gali būti panaudojami būtent jūsų namuose?

  1. Židinio apdaila. Plonos natūralaus akmens plokštės gali tapti jūsų išskirtinio židinio apdaila. Akmuo turi puikias savybes kaupti ir išlaikyti šilumą net iki 24 valandų (muilo akmuo iš Suomijos – net iki 48 valandų). Jo skleidžiama šiluma yra labai sveika ir priimtina žmogaus organizmui, todėl namų savininkai, statydami židinius, stengiasi bent šiek tiek akmens panaudoti. Židiniui daug akmens plokščių nereikia, todėl šiai investicijai ryžtasi ir ne tokių prabangių būstų savininkai.
  2. Stalviršiai virtuvėje. Stalviršis turi atlikti pagrindinę funkciją – ant jo galima apdoroti maistą ir nesijaudinti dėl bakterijų ir higienos. Akmeniniai stalviršiai tam tinka kur kas labiau, nei medžio plokštės. Akmuo nesukelia alergijos. Akmuo yra ekologiškas ir natūralus, nes pats yra iš gamtos. Be to akmeniniai paviršiai yra atsparūs buitinei chemijai. Juos lengva valyti, prižiūrėti, jie atsparūs smūgiams, verdančiam vandeniui ir kitoms virtuvės negandoms. Praktiškai idealu kiekvienai virtuvei. Aišku, jie brangūs, nes daromi iš didelių plokščių. Montavimas taip pat reikalauja daugiau pastangų, nes 2 varžteliais prie gipso kartono sienos tokio nepriverši… Bet kuriuo atveju, tai ypatinga namų dalis, tad ypatinga turi būti ir medžiaga.
  3. Čia nieko aiškinti nereikia. Rinktis reikia tarp keramikinių plytelių grindims arba akmeninių. Ypač tinka patalpose, kur yra šildomos grindys, nes ne iš karto atvėsta net išjungus šildymą. Dažniausiai montuojamos virtuvėse, vonios kambariuose. Gali būti „miksuojamos“ su panašias tekstūras atvaizduojančiomis keraminėmis plytelėmis. Tai pigiau, todėl priimtina ir nevisai prabangiems namams.
  4. Vidiniai laiptai į antrą aukštą namuose gali atrodyti kaip meno šedevras kur kalvystės menas susitinka su akmendirbystės menu. Šlifuotos pakopos ir apdaila iš akmens gaminių atrodo labai įspūdingai. Aišku, turi būti atitinkama konstrukcija, nes akmeninės pakopos yra gana sunkios.
  5. Sienų apdaila. Idealu būtų, kad kiekvienuose namuose būtų bent po nedidelę plokštelę granito, marmuro, ar kitokio akmens. Tai nėra neįmanoma. Visuose namuose yra kaupiami tam tikri trofėjai, statomos nuotraukos, iš kelionių parsivežti suvenyrai, gražios dovanos. Įsirengdami namus tiesiog numatykite tą trofėjų vietą ir skirkite jai kad ir 2 kvadratinius metrus. Akmens plokštės šiai vietai suteiks ypatingos auros, o svečiai tikrai atkreips dėmesį vos tik įėję į kambarį.

Akmens gaminiai apdirbami Lietuvoje, nors jų kilmės šalis ir yra kitos šalys. Nekalbame apie paminklinius akmenis. Tik apie prabangaus interjero detales.

„Omberg“ ir „Gjensidige“ siūlo naują sprendimą Lietuvos būsto rinkoje

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad COVID-19 pandemijos metu pagrindinis veiksnys, skatinantis Lietuvos gyventojus atidėti būsto pirkimą, yra nerimas dėl visų ar dalies pajamų netekimo – jį nurodė net 60 proc. liepos mėn. apklaustų šalies gyventojų. Šią riziką nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ kartu su draudimo įmone „Gjensidige“ siūlo sumažinti suteikdama  naują  šalies NT rinkoje […]

  Straipsniai »
Karantino pamokos: ar darbo vieta gali virsti tik paslauga darbuotojui?

Karantino pamokos: ar darbo vieta gali virsti tik paslauga darbuotojui?

Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, jog darbas iš namų – įmanomas. Tačiau kyla dilema, ką daryti su nekilnojamuoju turtu, kuris paliekamas […]

  Straipsniai »

Tarakonų naikinimas: kaip efektyviai atsikratyti neprašytų svečių?

Maisto likučiai namų virtuvėje ar kitose patalpose masina skruzdes, muses, vaisines museles ir kitus kenkėjus. Žinoma, nė vieni nėra malonūs ir pageidaujami namuose, tačiau atskirą dėmesį verta skirti tarakonams. Pastarieji ne tik nemalonūs vizualiai, tačiau svarbiausia – jie pavojingi sveikatai, mat perneša tokias ligas kaip dizenterija, salmoneliozė ar kitos. Tad priemonių imkitės iškart, vos tik […]

  Straipsniai »

Ventiliatorius – nepamainomas šiltuoju metų laiku

Vasaros kaitra skatina žvalgytis prietaisų, padėsiančių vėsinti patalpų orą ir temperatūrą namuose ar darbo vietoje padaryti kur kas komfortiškesnę. Tikriausiai visi sutiks, jog per didelė šiluma, tvankumas patalpose neigiamai veikia darbingumą, energiją, puikią savijautą, tai pat ir nuotaiką. Jei nenorite patirti didelių išlaidų, tačiau norite įsigyti funkcionalų prietaisą patrauklia kaina, Jūsų poreikius puikiai patenkins ventiliatoriai. […]

  Straipsniai »