Akmens gaminiai – prabangiems namams

Akmens gaminiai – prabangiems namams

Šlifuotas granitas ir marmuras skirtas išskirtiniams interjerams. Kodėl taip yra? Atsakymas paprastas – tai prabangos įspūdį sudarantys akmens gaminiai, kurių trokšta visi.

granitas-interjere--09

Taip, jie brangūs. Bet tai nesutrukdė pigesnių alternatyvų gamintojams imituoti tikrus granito ar marmuro raštus ir užklijuoti juos ant… medžio plokščių. Tokiu būdu bent optiškai sukuriamas vaizdas, kad stalviršis virtuvėje atrodo kaip marmurinis. Tik prie jo prisilietus galima suprasti, kad tai elementari klijuojama plėvelė, kurios rulonėlį galima nusipirkti bet kuriame statybinių medžiagų prekybos centre. Tikri akmens gaminiai Lietuvoje reti, tačiau paklausūs. Kur jie gali būti panaudojami būtent jūsų namuose?

  1. Židinio apdaila. Plonos natūralaus akmens plokštės gali tapti jūsų išskirtinio židinio apdaila. Akmuo turi puikias savybes kaupti ir išlaikyti šilumą net iki 24 valandų (muilo akmuo iš Suomijos – net iki 48 valandų). Jo skleidžiama šiluma yra labai sveika ir priimtina žmogaus organizmui, todėl namų savininkai, statydami židinius, stengiasi bent šiek tiek akmens panaudoti. Židiniui daug akmens plokščių nereikia, todėl šiai investicijai ryžtasi ir ne tokių prabangių būstų savininkai.
  2. Stalviršiai virtuvėje. Stalviršis turi atlikti pagrindinę funkciją – ant jo galima apdoroti maistą ir nesijaudinti dėl bakterijų ir higienos. Akmeniniai stalviršiai tam tinka kur kas labiau, nei medžio plokštės. Akmuo nesukelia alergijos. Akmuo yra ekologiškas ir natūralus, nes pats yra iš gamtos. Be to akmeniniai paviršiai yra atsparūs buitinei chemijai. Juos lengva valyti, prižiūrėti, jie atsparūs smūgiams, verdančiam vandeniui ir kitoms virtuvės negandoms. Praktiškai idealu kiekvienai virtuvei. Aišku, jie brangūs, nes daromi iš didelių plokščių. Montavimas taip pat reikalauja daugiau pastangų, nes 2 varžteliais prie gipso kartono sienos tokio nepriverši… Bet kuriuo atveju, tai ypatinga namų dalis, tad ypatinga turi būti ir medžiaga.
  3. Čia nieko aiškinti nereikia. Rinktis reikia tarp keramikinių plytelių grindims arba akmeninių. Ypač tinka patalpose, kur yra šildomos grindys, nes ne iš karto atvėsta net išjungus šildymą. Dažniausiai montuojamos virtuvėse, vonios kambariuose. Gali būti „miksuojamos“ su panašias tekstūras atvaizduojančiomis keraminėmis plytelėmis. Tai pigiau, todėl priimtina ir nevisai prabangiems namams.
  4. Vidiniai laiptai į antrą aukštą namuose gali atrodyti kaip meno šedevras kur kalvystės menas susitinka su akmendirbystės menu. Šlifuotos pakopos ir apdaila iš akmens gaminių atrodo labai įspūdingai. Aišku, turi būti atitinkama konstrukcija, nes akmeninės pakopos yra gana sunkios.
  5. Sienų apdaila. Idealu būtų, kad kiekvienuose namuose būtų bent po nedidelę plokštelę granito, marmuro, ar kitokio akmens. Tai nėra neįmanoma. Visuose namuose yra kaupiami tam tikri trofėjai, statomos nuotraukos, iš kelionių parsivežti suvenyrai, gražios dovanos. Įsirengdami namus tiesiog numatykite tą trofėjų vietą ir skirkite jai kad ir 2 kvadratinius metrus. Akmens plokštės šiai vietai suteiks ypatingos auros, o svečiai tikrai atkreips dėmesį vos tik įėję į kambarį.

Akmens gaminiai apdirbami Lietuvoje, nors jų kilmės šalis ir yra kitos šalys. Nekalbame apie paminklinius akmenis. Tik apie prabangaus interjero detales.

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]

Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tarsi antrinis miesto erdvių panaudojimas, suteikiantis galimybę efektyvinti apleistas urbanistines vietas, plėtoti pastarųjų infrastruktūrą, didinti […]