6 priežastys, kodėl verta rinktis sraigtinius polius

1

6 priežastys, kodėl verta rinktis sraigtinius polius

Sraigtiniai poliai – tai nauja technologija, kurios dėka norint įrengti pamatus nereikia kasti. Tai itin paprastas ir lengvas būdas norint įrengti būsimo statinio pamatus taupant laiką ir pinigus. Sraigtiniai pamatai gali būti naudojami terasoms, pastogėms, kabinoms ir kitiems nesudėtingiems statiniams statyti. Toliau straipsnyje yra pateikiamos 6 pagrindinės priežastys, kodėl verta rinktis būtent šio tipo pamatus.

1. Nereikia kasti

Padėkite kastuvą į šalį ir nevarginkite savo nugaros. Taip pat neplanuokite nuomotis žemės grąžto ar sunkiosios technikos, kuri būsimiems lietiniams pamatams iškastų būtinas duobes. Nuo šiol yra būdas, kaip savo statiniui įrengti patikimus ir giliai į žemę įleistus pamatus nesuardant paviršinio žemės sluoksnio. Sraigtiniai pamatai – tai iš metalo pagaminti srieginiai poliai, kuriuos specialiai tam skirtu grąžtu per kelias minutes galima susukti į žemę. Sraigtinius pamatus galima įsukti į molingą, smėlingą ar žvyringą gruntą.

2. Nereikia betonuoti

Jei yra poreikis statyti statinį, bet nėra galimybių į numatytą vietą atsivežti statybinių medžiagų, sraigtiniai pamatai gali būti puikia alternatyva tradiciniams betoniniams pamatams. Sraigtinius polius būsimiems statiniams galima naudoti ten, kur nėra galimybių privažiuoti sunkiajai technikai, kuri galėtų atvežti statybines medžiagas, skirtas betoninių pamatų liejimui.

3. Nebus pažeidžiama aplink statinį esanti aplinka

Sraigtiniai poliai yra ypač tinkami naudoti ten, kur yra išpuoselėta aplinka ir kai pageidaujama statybų metu ją išsaugoti nepažeistą. Tai švarus ir tvarkingas būdas įsirengti pamatus, kai jų įrengimo metu garantuojama, kad nebus jokio purvo ar netvarkos.

4. Taupomi pinigai

Sraigtiniai pamatai daugeliu atvejų gali padėti sumažinti išlaidas statant įvairaus tipo pastatus. Tradicinių betoninių pamatų įrengimui reikia daug išteklių. Reikalingos statybinės medžiagos, statybinė aikštelė ir įranga betonui paruošti bei speciali technika būsimų pamatų duobėms iškasti. Sraigtiniams pamatams įrengti tereikia dviejų elementų – tai specialaus grąžto ir pačio sraigtinio poliaus.

5. Taupomas laikas

Naudojant šio tipo pamatus yra taupomas laikas. Sraigtiniam pamatui įsukti į žemę tereikia vos kelių minučių. Kad ir kiek reikia laiko išlieti betoninį stulpelį, tai tikrai užtruks daug kartų ilgiau nei sraigtinio pamato įsukimas.

6. Statyti galima bet kuriuo metų laiku

Sraigtiniai poliai yra pritaikyti vidutinei klimato juostai, todėl Lietuvos klimato sąlygos jų eksploatavimui yra optimalios. Sraigtiniai poliai yra pagaminti iš metalo, o jų paviršius yra padengtas cinko sluoksniu, todėl jie yra atsparūs korozijai bei yra ilgaamžiai. Sraigtinius pamatus į dirvožemį galima įsukti net žiemos metu dirvožemyje esant įšalui. Šių pamatų ilgis siekia vieną metrą, todėl pavasarį, įšalo iš dirvos išėjimo metu, statinys nesideformuos.

Sraigtiniai pamatai gali būti panaudojami įvairiai: nuo laikmenos, skirtos paplūdimio skėčio įrengimui, iki namui statyti skirto pamato alternatyvos.

INFORMACIJA: „MDS terasos“ – sraigtiniai poliai terasoms

Rekomenduojame

„Omberg“ užbaigė „Grigalaukio dominijos“ projektą su 444 butais

„Omberg“ užbaigė „Grigalaukio dominijos“ projektą su 444 butais

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai. Iš viso į projektą investuota 21 mln. eurų ir pastatyti 444 butai. Aštuoniuose „Grigalaukio dominijos“ daugiabučiuose šiuo metu jau parduoti 399 butai – tai sudaro 90 proc. visų projekto […]

„Ukmergės gelžbetonis“ – tvarios pastatų statybos proceso dalyvis

„Ukmergės gelžbetonis“ – tvarios pastatų statybos proceso dalyvis

Termoizoliacinę medžiagą – polistireninį putplastį arba EPS – „Ukmergės gelžbetonio“ gamykla į rinką tiekia jau 25-erius metus. Pastaruoju metu gamykla pradėjo teikti naują paslaugą: iš statybviečių surenka ir perduoda EPS atraižas, kad būtų perdirbtos ir panaudotos antrąkart. Tai dar vienas žingsnis, gamyklą integruojant į žiedinę ekonomiką. „Jei įsigijote „Termoporą“, „Neoporą“ arba „Geoporą“ ir liko atraižų […]

Tikrąsias prabangių būstų sandorių detales verslininkai prisimena tik po VMI vizito

Tikrąsias prabangių būstų sandorių detales verslininkai prisimena tik po VMI vizito

2020 m. rugsėjo 16 d., Vilnius. Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) tęsiant darbus prioritetiniuose 2020 m. priežiūros bei kontrolės srities sektoriuose, nemažai dėmesio skirta įmonėms, vystančioms bei parduodančioms prabangius naujos statybos būstus. Pastebima, kad „pamirštus“ mokesčius verslininkai deklaruoja tik sulaukę VMI dėmesio, o pažeidimai siejami su tyčiniu mokesčių mokėjimo atidėliojimu bei vadovų asmeninių poreikių […]

Šarūnas Tarutis: ar „V“ raidė netaps „nustipusia kate“?

Šarūnas Tarutis: ar „V“ raidė netaps „nustipusia kate“?

CITUS investicijų ir analizės vadovas Šarūnas Tarutis Visuomenė, valdžios institucijos, medikai ir verslas sulaikę kvėpavimą laukia antrosios koronaviruso bangos. Kokios priemonės bus taikomos jo suvaldymui? Ar vėl sėdėsime namuose ir nekišime iš jų nosies? Jei vėl kasdienį gyvenimą sukaustys apribojimai, viskas sustos ir, nors tai bus nebe taip netikėta, gal net šiek tiek įprasta, bet, […]