6 priežastys, kodėl verta rinktis sraigtinius polius

1

6 priežastys, kodėl verta rinktis sraigtinius polius

Sraigtiniai poliai – tai nauja technologija, kurios dėka norint įrengti pamatus nereikia kasti. Tai itin paprastas ir lengvas būdas norint įrengti būsimo statinio pamatus taupant laiką ir pinigus. Sraigtiniai pamatai gali būti naudojami terasoms, pastogėms, kabinoms ir kitiems nesudėtingiems statiniams statyti. Toliau straipsnyje yra pateikiamos 6 pagrindinės priežastys, kodėl verta rinktis būtent šio tipo pamatus.

1. Nereikia kasti

Padėkite kastuvą į šalį ir nevarginkite savo nugaros. Taip pat neplanuokite nuomotis žemės grąžto ar sunkiosios technikos, kuri būsimiems lietiniams pamatams iškastų būtinas duobes. Nuo šiol yra būdas, kaip savo statiniui įrengti patikimus ir giliai į žemę įleistus pamatus nesuardant paviršinio žemės sluoksnio. Sraigtiniai pamatai – tai iš metalo pagaminti srieginiai poliai, kuriuos specialiai tam skirtu grąžtu per kelias minutes galima susukti į žemę. Sraigtinius pamatus galima įsukti į molingą, smėlingą ar žvyringą gruntą.

2. Nereikia betonuoti

Jei yra poreikis statyti statinį, bet nėra galimybių į numatytą vietą atsivežti statybinių medžiagų, sraigtiniai pamatai gali būti puikia alternatyva tradiciniams betoniniams pamatams. Sraigtinius polius būsimiems statiniams galima naudoti ten, kur nėra galimybių privažiuoti sunkiajai technikai, kuri galėtų atvežti statybines medžiagas, skirtas betoninių pamatų liejimui.

3. Nebus pažeidžiama aplink statinį esanti aplinka

Sraigtiniai poliai yra ypač tinkami naudoti ten, kur yra išpuoselėta aplinka ir kai pageidaujama statybų metu ją išsaugoti nepažeistą. Tai švarus ir tvarkingas būdas įsirengti pamatus, kai jų įrengimo metu garantuojama, kad nebus jokio purvo ar netvarkos.

4. Taupomi pinigai

Sraigtiniai pamatai daugeliu atvejų gali padėti sumažinti išlaidas statant įvairaus tipo pastatus. Tradicinių betoninių pamatų įrengimui reikia daug išteklių. Reikalingos statybinės medžiagos, statybinė aikštelė ir įranga betonui paruošti bei speciali technika būsimų pamatų duobėms iškasti. Sraigtiniams pamatams įrengti tereikia dviejų elementų – tai specialaus grąžto ir pačio sraigtinio poliaus.

5. Taupomas laikas

Naudojant šio tipo pamatus yra taupomas laikas. Sraigtiniam pamatui įsukti į žemę tereikia vos kelių minučių. Kad ir kiek reikia laiko išlieti betoninį stulpelį, tai tikrai užtruks daug kartų ilgiau nei sraigtinio pamato įsukimas.

6. Statyti galima bet kuriuo metų laiku

Sraigtiniai poliai yra pritaikyti vidutinei klimato juostai, todėl Lietuvos klimato sąlygos jų eksploatavimui yra optimalios. Sraigtiniai poliai yra pagaminti iš metalo, o jų paviršius yra padengtas cinko sluoksniu, todėl jie yra atsparūs korozijai bei yra ilgaamžiai. Sraigtinius pamatus į dirvožemį galima įsukti net žiemos metu dirvožemyje esant įšalui. Šių pamatų ilgis siekia vieną metrą, todėl pavasarį, įšalo iš dirvos išėjimo metu, statinys nesideformuos.

Sraigtiniai pamatai gali būti panaudojami įvairiai: nuo laikmenos, skirtos paplūdimio skėčio įrengimui, iki namui statyti skirto pamato alternatyvos.

INFORMACIJA: „MDS terasos“ – sraigtiniai poliai terasoms

Rekomenduojame

„SBA Urban“ strategija: 400 mln. eurų investicijos, unikalios koncepcijos ir globali plėtra

„SBA Urban“ strategija: 400 mln. eurų investicijos, unikalios koncepcijos ir globali plėtra

SBA Grupės valdoma nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „SBA Urban“ (anksčiau – „Urban Inventors“) patvirtino naują ilgalaikę veiklos strategiją, kurioje numato plėtoti naujas, globalų potencialą turinčias investicijų į nekilnojamąjį turtą kryptis. Bendradarbiaujant su pasaulinio lygio architektais šiuo metu kuriamos inovatyvios koncepcijos, pagal kurias bus vystomi Baltijos šalyse įsigyti žemės sklypai. Per penkerius metus bendrovė planuoja […]

Apklausa: kiek lietuviams užtrunka įsirengti būstą ir persikelti į naujus namus?

Apklausa: kiek lietuviams užtrunka įsirengti būstą ir persikelti į naujus namus?

Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios. Šiuos lietuvių įpročius įsirenginėjant namus atskleidė darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atliktas tyrimas. Interjero dizainerė […]

Baltijos šalių gyventojų apetitas naujam būstui nemažėja

Baltijos šalių gyventojų apetitas naujam būstui nemažėja

„Luminor“ banko atlikta Baltijos šalių šeimų, auginančių nepilnamečius vaikus, apklausa rodo, kad daugiau nei penktadalis šeimų planuoja įsigyti naują būstą per artimiausius 2–5 metus. Tačiau beveik pusė Lietuvos, Latvijos ir Estijos šeimų teigia, kad naujo būsto pirkimui trukdo per mažos šeimos pajamos arba nepakankamos santaupos pradiniam būsto paskolos įnašui sumokėti. „Luminor“ banko apklausos rezultatai rodo, […]

Kelių direkcija dalį savo paslaugų perkels į elektroninę erdvę

Kelių direkcija dalį savo paslaugų perkels į elektroninę erdvę

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) dalį teikiamų paslaugų perkels į elektroninę erdvę. Šiuo tikslu bus kuriamas Elektroninių paslaugų portalas, kurio dėka Kelių direkcijos klientams greitai ir kokybiškai bus suteiktos paslaugos: vykdant darbus išduotas leidimas riboti eismą valstybinės reikšmės keliuose, suteiktas leidimas naudotis valstybinės reikšmės keliais važiuojant didžiagabaritėmis ir (ar) sunkiasvorėmis transporto […]