5 priežastys, kodėl pokyčių būsto rinkoje reikia šiandien. Startuolio perspektyva.

1

5 priežastys, kodėl pokyčių būsto rinkoje reikia šiandien. Startuolio perspektyva.

Tie “nereikšmingi” ekrano palietimai, kurių per dieną atliekame šimtus, per nepilną dešimtmetį nepastebimai pakeitė ištisas industrijas ir perrašė taisykles, kaip funkcionuoja pramonė, logistika, marketingas, transportas, telekomunikacijos, televizija, muzika, kinas, kelionės, finansai ir… visa kita. 

Noriu pasidalinti penkiomis įžvalgomis ir atsakymais, kodėl prieš 8 metus pradėjome savo kelionę PropTech (angl. Nekilnojamojo turto inovacijų) pasaulyje, kodėl būtina išmanizuoti būsto sandorius ir kokias įspūdingas galimybes tai atvers:

(i) nes pasaulis labai pasikeitė

Išmanieji įrenginiai – superkompiuteriai įgalino mus daryti didelius dalykus ir tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėti prie globalaus pokyčio.

Ar pagalvojai, kad Tavo “nereikšminga” kelionė Bolt’u kažkada padės “atkimšti” miestus? O paliktas AirBnB komentaras Suzanai, padeda jos verslui augti, o kitiems keliautojams gali jaustis saugiai?

(ii) nes sujungtas pasaulis atvėrė neregėtas galimybes

Galime jaudintis ir piktintis dėl to, kad visi tapome priklausomi nuo technologijų ir “netekome” privatumo, arba vietoje to – džiaugtis atsivėrusiomis neregėtomis galimybėmis: dalintis savo kūryba su milijardais žmonių, panaudoti didžiuosius duomenis socialinių ir klimato iššūkių sprendimui, burti bendraminčius, dalintis žiniomis, sukurti naują švietimo sistemą, vaistus nuo vėžio ar ką tik nori, nes sujungtas pasaulis padarė mokslą ir technologijas prieinamas jau beveik bet kam pasaulyje, taip griaudamas socialinę nelygybę ir visiems suteikdamas supergalių – vienodas žaidimo taisykles. 

(iii) nes žmonės taip pat labai pasikeitė

Ne, tikrai ne visi žmonės pasikeitė, daug kas sustingsta laike ir priešinasi bet kokiems pokyčiams. Bet tam tikra grupė žmonių, kurie dažniausiai pasižymi smalsumu, skiriasi nuo kitų. Jie nebijo pokyčių, nes žino, kad taškus sujungti galima tik pasižiūrėjus atgal. 

Šiuos žmones mes vadiname “šiuolaikiškais” nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Šiuolaikiškai mąstantys žmonės supranta, kad yra atsakingi už savo ateitį ir pasaulį, kuriame (tikėtina) dar gyvens ištisos kartos. O svarbiausia, kad jie suvokia, kad nuo “nereikšmingų” kasdienių sprendimų priklauso kaip sukasi pasaulis. Mažų sprendimų: vartoti atsakingai, rinktis tvarius sprendimus – pirkti iš tų, kuriems rūpi. Mažiau dirbtinumo, mažiau godumo, daugiau skaidrumo, daugiau atsakomybės už save ir už kitus.

Tai žmonės, dėl kurių ir su kuriais mes pradėjome „Tiltus“ kelionę ir su kuriais sieksime gerų pokyčių ir įkvėpsime kitus. Kuo tai taps dar sunku pasakyti, žinome tik tiek, kad sujungtame pasaulyje vyksta stebuklai: nebegalioja seni dėsniai, nebeveikia senas mąstymas, senos žaidimo taisyklės. 

(iv) nes požiūris į būstą sustingo laike

„Tiltus“ į būstą žiūri šiek tiek kitaip. Mes tikime, kad ateities visuomenė būstą matys kaip savo gyvenimo būdo dalį – gyvybingą, dinamišką, suprantamą, prisidedančią prie tvarios aplinkos ir tvarios ateities, užtikrinančią finansinį saugumą sau ir savo šeimai. Todėl yra labai svarbu, kad tas būstas ne tik atitiktų visus poreikius, bet dar ir įkvėptų siekti didesnių tikslų. Visuomenėms išgyvenant vis daugiau įtampų, reikia pergalvoti kaip mes gyvename, dirbame, o tiksliau – kur ir kaip tą darome. Ateities miestai, kuriuose viskas apgalvota, darnu ir tarnauja žmogui ir aplinkai, gali prasidėti nuo nedidelių, bet drąsių projektų. Tam reikia tik šiek tiek laiko ir sąmoningų pastangų. 

(v) nes būsto įsigijimas jau seniai turėjo būti supaprastintas. 

Būsto įsigijimas dabar yra tragiškai komplikuotas, lėtas ir brangus procesas ir jis praktiškai nepasikeitė pastaruosius 25-erius metus, nuo interneto atsiradimo. Taip neturėtų būti ir tikrai ilgai nebebus. Duodame daugiausiai 10-15 metų, kad būsto ieškosime kalbėdamiesi su savo (?) automobiliu, laikrodžiu ar virykle, o rezultatai mus pasieks žaibiškai ir absoliučiai atitiks mūsų poreikius ir asmenybę. Per artimiausią dešimtmetį pasaulis dar sumažės, vis daugiau žmonių dirbs iš namų, tad tobulus namus bus galima rasti bet kur pasaulyje ir jei tik norisi – labai lengva juos pakeisti. Jei padėtų palyginimas – siuntos kažkada keliaudavo du mėnesius, dabar šis procesas kai kur sutrumpėjo iki 2 valandų. Tai yra 720X skirtumas.

Jau netolimoje ateityje būsto įsigijimas keisis pirkėjo naudai.

Pirkėjams tampant vis sąmoningesniems ir išrankesniems, technologijos ir nauji verslo modeliai suteiks jiems daugiau galių. Vystytojai jau seniai yra pasiruošę plėtoti įdomius, drąsius ir idealiai poreikius atitinkančius projektus, tačiau jie neturi įrankių, kaip efektyviai susikalbėti su pirkėjais. „Tiltus“ ir kitos kompanijos padės pirkėjui nusistatyti tikslius savo poreikius, o vystytojui – suprasti ko tiksliai nori pirkėjas ir kokie projekto privalumai sukurtų jam didžiausią pridėtinę vertę. Nepraeis nei dešimtmetis, o būsto įsigijimas pagaliau bus sklandus, saugus ir malonus.

Pranešimą paskelbė: Martinas Brazauskas, „Tiltus“, UAB

Rekomenduojame

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Tyrimas parodė: kas antras gyventojas per atostogas nerimauja dėl būsto saugumo, dalis dėl to net grįžta namo

Atostogos didelei daliai žmonių kelia ne tik džiaugsmą, bet ir papildomo nerimo, o net dešimtadalis jaudinasi taip stipriai, kad dėl to net yra pasiryžę nutraukti poilsį ir grįžti namo. Tai paaiškėjo po vienos didžiausių šalyje saugos tarnybų „Ekskomisarų biuro“ užsakymu atliktos Lietuvos gyventojų apklausos. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad ilgą laiką informuojant visuomenę apie vagystes […]

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių 

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti. Atidžiai išsirinkite sienų spalvas Planuojant […]

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Paaiškėjo, kas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo „Vilniaus vandenų“ nebenaudojamus pastatus Bernardinų sode

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo padėtas paskutinis taškas vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ skelbtame aukcione, kuriame bendrovė pardavė nebenaudojamus pastatus Vilniaus centre, Bernardinų sode. Po penktadienį pasirašytos preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties atskleista, jog aukcioną laimėjo ir nebenaudojamus „Vilniaus vandenų“ pastatus už 3.55 mln. Eurų įsigijo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Vilniaus mieste – „Homa“. Apie aukciono pabaigą „Vilniaus vandenys“ […]

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

„Capitalica“ Baltijos šalių NT fondas pernai uždirbo 1,7 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto (NT) fondo „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ grupė 2020 m. užbaigė pelningai, padidino pajamas bei turto vertę. Grupei pavyko išvengti neigiamai komercinio turto segmentą paveikusios koronaviruso pandemijos įtakos, tad šiuos metus irgi tikimasi baigti pelningai. Tarptautinės audito ir konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltics” audituotais […]

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Kodėl saulės elektrinę verta susimontuoti pačiam? 

Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus. „Pasidaryk pats“ „Kai žinai, kokios įrangos reikia ir į ką atkreipti dėmesį montuojant, saulės elektrinės įrengimas nėra sudėtingas darbas, – sako Helso produktų vadovas, atsakingas […]

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Iki šių metų pabaigos A1 kelio atkarpa nuo Vilniaus iki Kauno taps automagistrale

Automagistralės kategorija A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožui nuo 18,1 km iki 95 km bus suteikta, kai bus baigti visi šiuo metu minėtoje atkarpoje vykdomi projektai ir priimti darbai. Atskiruose A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožuose rekonstravimo darbai yra visiškai baigti, tačiau projektas visa apimtimi galutinai bus įgyvendintas iki šių metų pabaigos. Šiuo metu minėtame kelio ruože yra vykdomas […]