5 priežastys, kodėl pokyčių būsto rinkoje reikia šiandien. Startuolio perspektyva.

1

5 priežastys, kodėl pokyčių būsto rinkoje reikia šiandien. Startuolio perspektyva.

Tie “nereikšmingi” ekrano palietimai, kurių per dieną atliekame šimtus, per nepilną dešimtmetį nepastebimai pakeitė ištisas industrijas ir perrašė taisykles, kaip funkcionuoja pramonė, logistika, marketingas, transportas, telekomunikacijos, televizija, muzika, kinas, kelionės, finansai ir… visa kita. 

Noriu pasidalinti penkiomis įžvalgomis ir atsakymais, kodėl prieš 8 metus pradėjome savo kelionę PropTech (angl. Nekilnojamojo turto inovacijų) pasaulyje, kodėl būtina išmanizuoti būsto sandorius ir kokias įspūdingas galimybes tai atvers:

(i) nes pasaulis labai pasikeitė

Išmanieji įrenginiai – superkompiuteriai įgalino mus daryti didelius dalykus ir tiesiogiai ar netiesiogiai prisidėti prie globalaus pokyčio.

Ar pagalvojai, kad Tavo “nereikšminga” kelionė Bolt’u kažkada padės “atkimšti” miestus? O paliktas AirBnB komentaras Suzanai, padeda jos verslui augti, o kitiems keliautojams gali jaustis saugiai?

(ii) nes sujungtas pasaulis atvėrė neregėtas galimybes

Galime jaudintis ir piktintis dėl to, kad visi tapome priklausomi nuo technologijų ir “netekome” privatumo, arba vietoje to – džiaugtis atsivėrusiomis neregėtomis galimybėmis: dalintis savo kūryba su milijardais žmonių, panaudoti didžiuosius duomenis socialinių ir klimato iššūkių sprendimui, burti bendraminčius, dalintis žiniomis, sukurti naują švietimo sistemą, vaistus nuo vėžio ar ką tik nori, nes sujungtas pasaulis padarė mokslą ir technologijas prieinamas jau beveik bet kam pasaulyje, taip griaudamas socialinę nelygybę ir visiems suteikdamas supergalių – vienodas žaidimo taisykles. 

(iii) nes žmonės taip pat labai pasikeitė

Ne, tikrai ne visi žmonės pasikeitė, daug kas sustingsta laike ir priešinasi bet kokiems pokyčiams. Bet tam tikra grupė žmonių, kurie dažniausiai pasižymi smalsumu, skiriasi nuo kitų. Jie nebijo pokyčių, nes žino, kad taškus sujungti galima tik pasižiūrėjus atgal. 

Šiuos žmones mes vadiname “šiuolaikiškais” nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Šiuolaikiškai mąstantys žmonės supranta, kad yra atsakingi už savo ateitį ir pasaulį, kuriame (tikėtina) dar gyvens ištisos kartos. O svarbiausia, kad jie suvokia, kad nuo “nereikšmingų” kasdienių sprendimų priklauso kaip sukasi pasaulis. Mažų sprendimų: vartoti atsakingai, rinktis tvarius sprendimus – pirkti iš tų, kuriems rūpi. Mažiau dirbtinumo, mažiau godumo, daugiau skaidrumo, daugiau atsakomybės už save ir už kitus.

Tai žmonės, dėl kurių ir su kuriais mes pradėjome „Tiltus“ kelionę ir su kuriais sieksime gerų pokyčių ir įkvėpsime kitus. Kuo tai taps dar sunku pasakyti, žinome tik tiek, kad sujungtame pasaulyje vyksta stebuklai: nebegalioja seni dėsniai, nebeveikia senas mąstymas, senos žaidimo taisyklės. 

(iv) nes požiūris į būstą sustingo laike

„Tiltus“ į būstą žiūri šiek tiek kitaip. Mes tikime, kad ateities visuomenė būstą matys kaip savo gyvenimo būdo dalį – gyvybingą, dinamišką, suprantamą, prisidedančią prie tvarios aplinkos ir tvarios ateities, užtikrinančią finansinį saugumą sau ir savo šeimai. Todėl yra labai svarbu, kad tas būstas ne tik atitiktų visus poreikius, bet dar ir įkvėptų siekti didesnių tikslų. Visuomenėms išgyvenant vis daugiau įtampų, reikia pergalvoti kaip mes gyvename, dirbame, o tiksliau – kur ir kaip tą darome. Ateities miestai, kuriuose viskas apgalvota, darnu ir tarnauja žmogui ir aplinkai, gali prasidėti nuo nedidelių, bet drąsių projektų. Tam reikia tik šiek tiek laiko ir sąmoningų pastangų. 

(v) nes būsto įsigijimas jau seniai turėjo būti supaprastintas. 

Būsto įsigijimas dabar yra tragiškai komplikuotas, lėtas ir brangus procesas ir jis praktiškai nepasikeitė pastaruosius 25-erius metus, nuo interneto atsiradimo. Taip neturėtų būti ir tikrai ilgai nebebus. Duodame daugiausiai 10-15 metų, kad būsto ieškosime kalbėdamiesi su savo (?) automobiliu, laikrodžiu ar virykle, o rezultatai mus pasieks žaibiškai ir absoliučiai atitiks mūsų poreikius ir asmenybę. Per artimiausią dešimtmetį pasaulis dar sumažės, vis daugiau žmonių dirbs iš namų, tad tobulus namus bus galima rasti bet kur pasaulyje ir jei tik norisi – labai lengva juos pakeisti. Jei padėtų palyginimas – siuntos kažkada keliaudavo du mėnesius, dabar šis procesas kai kur sutrumpėjo iki 2 valandų. Tai yra 720X skirtumas.

Jau netolimoje ateityje būsto įsigijimas keisis pirkėjo naudai.

Pirkėjams tampant vis sąmoningesniems ir išrankesniems, technologijos ir nauji verslo modeliai suteiks jiems daugiau galių. Vystytojai jau seniai yra pasiruošę plėtoti įdomius, drąsius ir idealiai poreikius atitinkančius projektus, tačiau jie neturi įrankių, kaip efektyviai susikalbėti su pirkėjais. „Tiltus“ ir kitos kompanijos padės pirkėjui nusistatyti tikslius savo poreikius, o vystytojui – suprasti ko tiksliai nori pirkėjas ir kokie projekto privalumai sukurtų jam didžiausią pridėtinę vertę. Nepraeis nei dešimtmetis, o būsto įsigijimas pagaliau bus sklandus, saugus ir malonus.

Pranešimą paskelbė: Martinas Brazauskas, „Tiltus“, UAB

Rekomenduojame

Karantinas padėjo įgyvendinti dizainerių idėją – sukurti vienos plokštumos langus

Karantinas padėjo įgyvendinti dizainerių idėją – sukurti vienos plokštumos langus

Jiezno medinių rėmų langų, vitrinų ir durų gamybos UAB „Doleta“ karantino ir pokarantininį laikotarpį, kai sumažėjo užsakymų, ypač eksporto rinkose, išnaudojo naujiems produktams kurti ir išbandyti gamyboje. Šiomis dienomis „Doleta“ pirmoji Lietuvoje pagamino vienos plokštumos langus pirmajam užsakovui ir jau gavo užsakymą pagaminti tokius išskirtiniu langus prabangiam namui Rusijoje. Įprasto lango varstoma dalis lauke yra […]

„Luminor“ pataria: savo namams pirkti niekada nėra blogo laiko

„Luminor“ pataria: savo namams pirkti niekada nėra blogo laiko

Per beprecedentę COVID-19 pandemiją kai kurių sektorių darbuotojai prarado darbą arba dalį gaunamų pajamų, todėl paraiškos dėl būsto kreditų šį pavasarį laikinai buvo mažiau populiarios, o prašymai dėl paskolų atostogų buvo pildomi daug kartų dažniau. Tačiau būsto kreditų rinka šiuo metu jau yra atsigavusi ir paraiškų aktyvumas vėl pasiekė priešpandeminį lygį. Tiesa, „Luminor“ pastebi, kad […]

Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune baigtas aštuntasis Piliamiesčio plėtros etapas

Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune baigtas aštuntasis Piliamiesčio plėtros etapas

Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas. Užbaigus šį unikalaus kvartalo etapą priešais Kauno pilį iškilo dviejų korpusų 6 ir 4 aukštų gyvenamais namas su 54 butais. Jų plotas siekia 38-100 […]

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Būsto apšvietimas ne tik suteikia funkcionalumo, jaukumo ir grožio interjerui, gerina nuotaiką, darbingumą bei užtikrina kokybišką poilsį – jis kalba ir apie mūsų asmenybes. Apšvietimo dizaineriai pastebi, kad šviesos kiekis bei šviestuvų tipai atspindi ne tik šeimininko interesus, bet ir charakterį. Todėl ekspertai pabrėžia – norintiems savito interjero, kuris įkvėptų gyventi, dirbti bei ilsėtis, prireiks […]