5 Faktai Apie Geoterminį Šildymą

5 Faktai Apie Geoterminį Šildymą

Geoterminis šilumos siurblys gali sutaupyti daug pinigų energijos sąnaudoms padengti (tuo pačiu tausojant aplinką) ir jūs norėsite kuo greičiau jį nusipirkti. Tačiau sužinoję pradines šilumos siurblio įrengimo investicijas galite greitai atsisakyti šios minties. Šiame straipsnyje rasite šilumos siurblio privalumus ir trūkumus.

  1. Jis veikia kaip šaldytuvas

Jūsų šaldytuvas šalina šilumą iš savo vidaus ir perduoda ją jūsų virtuvei.Geoterminis šilumos siurblys naudoja tokį patį principą, tik šilumą perduoda iš žemės į Jūsų namus (arba atvirkščiai). Jis tai atlieka per ilgas po žeme įrengtas vamzdyno kilpas pripildytas neužšalančio skysčio. Šios kilpos yra prijungtos prie šilumos siurblio jūsų namuose, kuris veikia kaip šildymo katilas arba oro kondicionierius.

Šildymo sezono metu, skystis ištraukia šilumą iš žemės ir tiekia ją šilumos siurbliui, o vėliau ir namo šildmo sistemai. Vasara procesai veikia atvirkščiai. Šilumos siurblys šilumą iš namų perduoda į žemę. Dauguma šilumos siurblių ruošia ir karštą vandenį.

Geoterminiai šilumos siurbliai yra žymiai efektyvesni už kitas šildymo sistemas, nes nedegina kuro ir nesukelia šiluminio efekto. Šilumos siurbliai tiesiog perkelia egzistuojančią šilumą iš vienos vietos į kitą. Kadangi žemės temperatūra giliai po žeme išlieka gana pastovi (apie 10oC), vasaros sezono metu sistema reikalauja gerokai mažiau energijos vėsinti namus lyginant su oro kondicionieriais.

  1. Įrengimo kainos yra didelės

Įrengti geoterminį šildymą nėra pigu. Įrengimo kaina svyruoja nuo 10 iki 15 tūkstančių eurų, priklausomai nuo grunto savybių, namo ploto ir kt. Geoterminio šildymo įrengimo kaina yra maždaug 40% didesnė už alternatyvių šilimo sistemų. Atsiperkamumas per eksplotacines išlaidas gali siekti nuo 5 iki 15 metų priklausomai nuo konkrečios situacijos.

  1. Geoterminis šildymas turi rimtų privalumų

Žymiai mažesnės eksplotavimo sąnaudos lyginant su kitomis sistemomis. Geoterminis šildymas jums iškart sutaupys 30-60% šildymo ir 20-50% vėsinimo išlaidų lyginant su kitomis šilimo sistemomis.

Naudoją švarią ir atsinaujinančią energiją – saulę. Veikiant šilumos siurbliui nevyksta jokie degimo procesai ir dėl to neišskiriamas anglies dioksidas ar kiti teršalai. Tiesa šilumos siurbliui veikti reikalinga elektra, kuri gali būti gaminama deginant kurą.

Gali būti įrengta naujoje statyboje arba renovacijoje. Tačiau renovuojant šilymo sistemą gali būti susiduriama su papildomomis išlaidomis.

Žymiai tylesnis nei kitos vėsinimo sistemos. Nereikalingi kondicionieriai ir išoriniai ventiliatoriai. Šilumos siurblys skleidžia tokį triukšmą kaip šaldytuvas.

Pigi eksplotacija ir ilgaamžiškumas. Šilumos siurblys tipiškai tarnauja iki 25 metų, lauko kolektorius virš 50 metų.

  1. Yra trūkumų ir be kainos

Sudėtingas projektas. Projektavimas, galios nustatymas ir montavimas reikalauja profesionalių specialistų, norint turėti maksimaliai efektyvią sistemą.

Vis dar pakankamai nauja sistema. Todėl nėra tiek daug montuotojų, maža konkurencija ir kainos gali būti gana aukštos.

Montavimo kaina priklauso nuo sklypo prie namo ir grunto savybių. Jei sklypas prie namo nėra didelis gali tekti įrenginėti vertikalius gręžinius lauko kolektoriui. Esant nepalankioms grunto savybėms gręžinių gręžimo kaina gali būti didelė.

  1. Lauko kontūro tipas nulemia kainą.

Yra keturi galimi lauko kontūro tipai. Lauko kontūro tipas stipriai įtakoja geoterminio šildymo įrengimo kainą. Brangiausiai lauko kolektoriaus tipas yra vertikalūs gręžiniai. Pigiausias – horizontalus kolektorius.

Tinkamiausias lauko kolektoriaus tipas ir ilgis kiekvienam namui priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip klimatas, grunto savybės, sklypo plotas, reikalinga šildymo ir vėsinimo galia ir vietinių rangovų siūloma kaina.

 

Rekomenduojame

PST dalį gamybai sunaudojamos elektros gamins nuosavose saulės jėgainėse

PST dalį gamybai sunaudojamos elektros gamins nuosavose saulės jėgainėse

Viena didžiausių Lietuvos statybos įmonių grupių AB Panevėžio statybos trestas dalį gamybos procesuose sunaudojamos elektros energijos generuos nuosavose saulės jėgainėse. 200 kW galingumo elektrinę įmonė jau įsirengė ant Panevėžyje, Tinklų gatvėje, esančio gamybinio pastato stogo. Dar viena – 100 kW – jėgainė planuojama ant kitos PST grupei priklausančios įmonės pastato. Į pirmojo projekto įgyvendinimą investuota […]

Svarbiausias kriterijus būsto kreditui gauti – pajamos

Svarbiausias kriterijus būsto kreditui gauti – pajamos

Po COVID-19 gyventojams vėl pradėjus domėtis būsto kreditavimu, „Luminor” bankas primena, kokios yra pagrindinės sąlygos siekiant gauti kreditą būstui įsigyti. Svarbiausi kriterijai siekiantiems gauti kreditą yra pajamų lygis ir atsakinga skolinimosi istorija, o vienkartiniai greitieji kreditai ar kliento išlaidos loterijos bilietams įtakos banko sprendimui dėl kreditavimo suteikimo nedaro.   Kreipimasis dėl būsto kredito – ką […]

Visuomenei pristatyti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai

Visuomenei pristatyti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai

Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei pristatyti vieno žymiausių Lietuvos architekto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rolando Paleko architektų studijos parengti Panevėžio autobusų stoties projektiniai pasiūlymai.   „Tvarų, kokybišką urbanistinį sprendimą nėra paprasta rasti. Galiu tik pasidžiaugti, kad šiuo atveju jis buvo rastas ir stoties projekto įgyvendinimas taps dar vienu atsinaujinančio Panevėžio akcentu. Įgyvendinus projektą, stoties ir […]

Statoma nauja mokslo erdvė: vienas akcentas neleis suabejoti, kokios srities specialistams ji priklauso

Statoma nauja mokslo erdvė: vienas akcentas neleis suabejoti, kokios srities specialistams ji priklauso

Realybe virsta daugiau nei prieš 5 metus sukurta vizija – Vilniuje, Linkmenų gatvėje, netrukus ims kilti naujas modernus mokslo paskirties pastatas, kuriame įsikurs Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institutas (VGTU AGAI). Kokios srities specialistai čia rengiami iš karto galės suprasti kiekvienas vos užėjęs lankytojas – šiuolaikiško pastato bendroje erdvėje kybos lėktuvas. Pasak AGAI […]