5 Faktai Apie Geoterminį Šildymą

5 Faktai Apie Geoterminį Šildymą

Geoterminis šilumos siurblys gali sutaupyti daug pinigų energijos sąnaudoms padengti (tuo pačiu tausojant aplinką) ir jūs norėsite kuo greičiau jį nusipirkti. Tačiau sužinoję pradines šilumos siurblio įrengimo investicijas galite greitai atsisakyti šios minties. Šiame straipsnyje rasite šilumos siurblio privalumus ir trūkumus.

  1. Jis veikia kaip šaldytuvas

Jūsų šaldytuvas šalina šilumą iš savo vidaus ir perduoda ją jūsų virtuvei.Geoterminis šilumos siurblys naudoja tokį patį principą, tik šilumą perduoda iš žemės į Jūsų namus (arba atvirkščiai). Jis tai atlieka per ilgas po žeme įrengtas vamzdyno kilpas pripildytas neužšalančio skysčio. Šios kilpos yra prijungtos prie šilumos siurblio jūsų namuose, kuris veikia kaip šildymo katilas arba oro kondicionierius.

Šildymo sezono metu, skystis ištraukia šilumą iš žemės ir tiekia ją šilumos siurbliui, o vėliau ir namo šildmo sistemai. Vasara procesai veikia atvirkščiai. Šilumos siurblys šilumą iš namų perduoda į žemę. Dauguma šilumos siurblių ruošia ir karštą vandenį.

Geoterminiai šilumos siurbliai yra žymiai efektyvesni už kitas šildymo sistemas, nes nedegina kuro ir nesukelia šiluminio efekto. Šilumos siurbliai tiesiog perkelia egzistuojančią šilumą iš vienos vietos į kitą. Kadangi žemės temperatūra giliai po žeme išlieka gana pastovi (apie 10oC), vasaros sezono metu sistema reikalauja gerokai mažiau energijos vėsinti namus lyginant su oro kondicionieriais.

  1. Įrengimo kainos yra didelės

Įrengti geoterminį šildymą nėra pigu. Įrengimo kaina svyruoja nuo 10 iki 15 tūkstančių eurų, priklausomai nuo grunto savybių, namo ploto ir kt. Geoterminio šildymo įrengimo kaina yra maždaug 40% didesnė už alternatyvių šilimo sistemų. Atsiperkamumas per eksplotacines išlaidas gali siekti nuo 5 iki 15 metų priklausomai nuo konkrečios situacijos.

  1. Geoterminis šildymas turi rimtų privalumų

Žymiai mažesnės eksplotavimo sąnaudos lyginant su kitomis sistemomis. Geoterminis šildymas jums iškart sutaupys 30-60% šildymo ir 20-50% vėsinimo išlaidų lyginant su kitomis šilimo sistemomis.

Naudoją švarią ir atsinaujinančią energiją – saulę. Veikiant šilumos siurbliui nevyksta jokie degimo procesai ir dėl to neišskiriamas anglies dioksidas ar kiti teršalai. Tiesa šilumos siurbliui veikti reikalinga elektra, kuri gali būti gaminama deginant kurą.

Gali būti įrengta naujoje statyboje arba renovacijoje. Tačiau renovuojant šilymo sistemą gali būti susiduriama su papildomomis išlaidomis.

Žymiai tylesnis nei kitos vėsinimo sistemos. Nereikalingi kondicionieriai ir išoriniai ventiliatoriai. Šilumos siurblys skleidžia tokį triukšmą kaip šaldytuvas.

Pigi eksplotacija ir ilgaamžiškumas. Šilumos siurblys tipiškai tarnauja iki 25 metų, lauko kolektorius virš 50 metų.

  1. Yra trūkumų ir be kainos

Sudėtingas projektas. Projektavimas, galios nustatymas ir montavimas reikalauja profesionalių specialistų, norint turėti maksimaliai efektyvią sistemą.

Vis dar pakankamai nauja sistema. Todėl nėra tiek daug montuotojų, maža konkurencija ir kainos gali būti gana aukštos.

Montavimo kaina priklauso nuo sklypo prie namo ir grunto savybių. Jei sklypas prie namo nėra didelis gali tekti įrenginėti vertikalius gręžinius lauko kolektoriui. Esant nepalankioms grunto savybėms gręžinių gręžimo kaina gali būti didelė.

  1. Lauko kontūro tipas nulemia kainą.

Yra keturi galimi lauko kontūro tipai. Lauko kontūro tipas stipriai įtakoja geoterminio šildymo įrengimo kainą. Brangiausiai lauko kolektoriaus tipas yra vertikalūs gręžiniai. Pigiausias – horizontalus kolektorius.

Tinkamiausias lauko kolektoriaus tipas ir ilgis kiekvienam namui priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip klimatas, grunto savybės, sklypo plotas, reikalinga šildymo ir vėsinimo galia ir vietinių rangovų siūloma kaina.

 

Daugiau konkurencijos ir skaidrumo statybos darbų viešuosiuose pirkimuose

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pristato trečiąją sektorinę – viešųjų pirkimų statybos srityje – apžvalgą. „Atvirumas ir skaidrumas ypatingai svarbus viešajame sektoriuje, nes čia naudojami mokesčių mokėtojų pinigai. Pastarųjų 5 metų duomenimis, Lietuvoje būtent per viešuosius pirkimus įsigyjama apie 68 proc. statybos darbų. Bendrai šalyje atliktiems statybos darbams 2017–2018 m. – vidutiniškai per metus buvo išleista […]

  Straipsniai »
Mikroautobusų nuoma Vilniuje: mikroautobuso pasirinkimo vadovas

Mikroautobusų nuoma Vilniuje: mikroautobuso pasirinkimo vadovas

Mikroautobusų nuoma Vilniuje ir Kaune šiomis dienomis užima labai didelę transporto priemonių nuomos paslaugų rinkos dalį. Todėl leistis į kelionę su 8 ar 9 žmonių grupe šiandien yra gerokai paprasčiau – tam tereikia išsinuomoti keleivinį mikroautobusą. Tačiau didelė mikroautobusų nuomos paslaugų pasiūla gali kelti daug klausimų, todėl vertėtų pasinaudoti šiuo praktišku mikroautobusų nuomos pasirinkimo vadovu. […]

  Straipsniai »

Seimas po svarstymo pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms

Seimas po svarstymo pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4078(2), kuriomis siūloma sumažinti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomą neapmokestinamąjį dydį nuo 220 tūkst. eurų iki 150 tūkst. eurų. Asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų […]

  Straipsniai »

Nuo šiol visa informacija apie valstybinę žemę – viename portale

Nuo šiandien pradedamas skelbti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) inciatyva parengtas visiškai naujas ir unikalus erdvinių duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus. NŽT kviečia aktyviai naudotis Lietuvos erdvinės informacijos portale www.geoportal.lt (skiltyje – Apskaityti valstybinės žemės plotai (VŽA_DRLT)) skelbiamais ir nuolat atnaujinamais išsamiais duomenimis apie valstybinę žemę. NŽT, […]

  Straipsniai »