5 Faktai Apie Geoterminį Šildymą

5 Faktai Apie Geoterminį Šildymą

Geoterminis šilumos siurblys gali sutaupyti daug pinigų energijos sąnaudoms padengti (tuo pačiu tausojant aplinką) ir jūs norėsite kuo greičiau jį nusipirkti. Tačiau sužinoję pradines šilumos siurblio įrengimo investicijas galite greitai atsisakyti šios minties. Šiame straipsnyje rasite šilumos siurblio privalumus ir trūkumus.

  1. Jis veikia kaip šaldytuvas

Jūsų šaldytuvas šalina šilumą iš savo vidaus ir perduoda ją jūsų virtuvei.Geoterminis šilumos siurblys naudoja tokį patį principą, tik šilumą perduoda iš žemės į Jūsų namus (arba atvirkščiai). Jis tai atlieka per ilgas po žeme įrengtas vamzdyno kilpas pripildytas neužšalančio skysčio. Šios kilpos yra prijungtos prie šilumos siurblio jūsų namuose, kuris veikia kaip šildymo katilas arba oro kondicionierius.

Šildymo sezono metu, skystis ištraukia šilumą iš žemės ir tiekia ją šilumos siurbliui, o vėliau ir namo šildmo sistemai. Vasara procesai veikia atvirkščiai. Šilumos siurblys šilumą iš namų perduoda į žemę. Dauguma šilumos siurblių ruošia ir karštą vandenį.

Geoterminiai šilumos siurbliai yra žymiai efektyvesni už kitas šildymo sistemas, nes nedegina kuro ir nesukelia šiluminio efekto. Šilumos siurbliai tiesiog perkelia egzistuojančią šilumą iš vienos vietos į kitą. Kadangi žemės temperatūra giliai po žeme išlieka gana pastovi (apie 10oC), vasaros sezono metu sistema reikalauja gerokai mažiau energijos vėsinti namus lyginant su oro kondicionieriais.

  1. Įrengimo kainos yra didelės

Įrengti geoterminį šildymą nėra pigu. Įrengimo kaina svyruoja nuo 10 iki 15 tūkstančių eurų, priklausomai nuo grunto savybių, namo ploto ir kt. Geoterminio šildymo įrengimo kaina yra maždaug 40% didesnė už alternatyvių šilimo sistemų. Atsiperkamumas per eksplotacines išlaidas gali siekti nuo 5 iki 15 metų priklausomai nuo konkrečios situacijos.

  1. Geoterminis šildymas turi rimtų privalumų

Žymiai mažesnės eksplotavimo sąnaudos lyginant su kitomis sistemomis. Geoterminis šildymas jums iškart sutaupys 30-60% šildymo ir 20-50% vėsinimo išlaidų lyginant su kitomis šilimo sistemomis.

Naudoją švarią ir atsinaujinančią energiją – saulę. Veikiant šilumos siurbliui nevyksta jokie degimo procesai ir dėl to neišskiriamas anglies dioksidas ar kiti teršalai. Tiesa šilumos siurbliui veikti reikalinga elektra, kuri gali būti gaminama deginant kurą.

Gali būti įrengta naujoje statyboje arba renovacijoje. Tačiau renovuojant šilymo sistemą gali būti susiduriama su papildomomis išlaidomis.

Žymiai tylesnis nei kitos vėsinimo sistemos. Nereikalingi kondicionieriai ir išoriniai ventiliatoriai. Šilumos siurblys skleidžia tokį triukšmą kaip šaldytuvas.

Pigi eksplotacija ir ilgaamžiškumas. Šilumos siurblys tipiškai tarnauja iki 25 metų, lauko kolektorius virš 50 metų.

  1. Yra trūkumų ir be kainos

Sudėtingas projektas. Projektavimas, galios nustatymas ir montavimas reikalauja profesionalių specialistų, norint turėti maksimaliai efektyvią sistemą.

Vis dar pakankamai nauja sistema. Todėl nėra tiek daug montuotojų, maža konkurencija ir kainos gali būti gana aukštos.

Montavimo kaina priklauso nuo sklypo prie namo ir grunto savybių. Jei sklypas prie namo nėra didelis gali tekti įrenginėti vertikalius gręžinius lauko kolektoriui. Esant nepalankioms grunto savybėms gręžinių gręžimo kaina gali būti didelė.

  1. Lauko kontūro tipas nulemia kainą.

Yra keturi galimi lauko kontūro tipai. Lauko kontūro tipas stipriai įtakoja geoterminio šildymo įrengimo kainą. Brangiausiai lauko kolektoriaus tipas yra vertikalūs gręžiniai. Pigiausias – horizontalus kolektorius.

Tinkamiausias lauko kolektoriaus tipas ir ilgis kiekvienam namui priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip klimatas, grunto savybės, sklypo plotas, reikalinga šildymo ir vėsinimo galia ir vietinių rangovų siūloma kaina.

 

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Netradicinėje ekspozicijoje – žinutė apie naujoviškus interjero sprendimus

Naujakuriams skirtame renginyje „Būsto mugė“ lankytojų laukia namų apdailos centro „Unideco“ pristatomi išbaigti netradiciniai vonios bei svetainės kambario interjerai. Visa ekspozicija sutalpinta į mažas, vos 15 kv.m. erdves, kuriose kūrybiškai panaudotos apdailos medžiagos, dominuoja ryškesni spalviniai ir tekstūriniai sprendimai. Originalaus stendo autorė dizainerė Agnė Ramonaitė pasakoja, kad drąsesnes idėjas galima pritaikyti kiekviename interjere, tačiau klientai […]

  Straipsniai »

„Ignitis grupė“ aukcione pardavė NT objektų už 446 tūkst. eurų

Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“. Sporto g., Marijampolėje, esantis pastatas buvo parduotas už pradinę 288 tūkst. eurų, įskaitant PVM, kainą. […]

  Straipsniai »
Kalnėnai pretenduoja tapti nauju miesto traukos centru

Kalnėnai pretenduoja tapti nauju miesto traukos centru

Į ekonominio bei socialinio gyvenimo avansceną įžengianti naujoji dabartinių trisdešimtmečių karta atsineša savo mentalitetą, kurį suformavo laisvos ir pasauliui atviros visuomenės gyvenimo principai. Jis pasižymi kitokiu požiūriu į save ir į kitus, bendravimo kultūra, savitais poreikiais, kurie apima visas sritis. Kompanijos „2L Architektai“ architektė Viktorija Kirejevaitė pastebi, kad urbanistikoje didėja prioritetas viešosioms erdvėms, šalia socialinės paskirties objektų formuojasi […]

  Straipsniai »
Po 15 metų NT projektų vystymo pristato vienijantį prekės ženklą „Homa“

Po 15 metų NT projektų vystymo pristato vienijantį prekės ženklą „Homa“

Po 15 metų nekilnojamojo turto projektų vystymo viena didžiausių NT vystymo įmonių Lietuvoje pristato visą jos patirtį ir filosofiją vienijantį naują prekės ženklą „Homa“. Nuo 2007 m. nekilnojamojo turto vystymu užsiimanti komanda yra puikiai žinoma vilniečiams. Anksčiau vystomų projektų rėmuose prisistatyti linkusi komanda naujuose ir sparčiausiai augančiuose Vilniaus miesto miegamuosiuose bei centro rajonuose yra išvysčiusi […]

  Straipsniai »