3 scenarijai, dėl ko sienų dažymas turėtų būti atiduotas į profesionalų rankas

3 scenarijai, dėl ko sienų dažymas turėtų būti atiduotas į profesionalų rankas

Ko gero daugelis sutiksite, jog namų sienų dažymas yra vienas greičiausių būdų pakeisti interjero vaizdą. Na, o sienų spalvos turi didelės įtakos bendrai žmogaus būsenai būnant patalpoje. Todėl labai svarbu, kad būtų parinktas ne tik tinkamas sienų koloritas, bet ir pats sienų padengimas dažais būtų apgalvotas. Yra didelis skirtumas, kuomet sienos yra tobulai nudažytos ir kuomet dažymas yra tiesiog atliktas nerūpestingai. „Kartais gali atrodyti, jog tokiai paprastai užduočiai, kaip sienų dažymas profesionalų samdyti visiškai nereikia. Juk internete gausybė rekomendacijų, kaip paruošti sieną ir ją nudažyti, tačiau iš tikrųjų yra keli scenarijai, kuriuos reikia apsvarstyti prieš atmetant idėją samdyti profesionalius dažytojus“, – sako UAB „Dažytojų brolija“ direktorius Vidas Leščinskas.

Pirmasis scenarijus – kaina

„Mums įprasta manyti, kad dažyti sienas patiems yra tikrai pigiau nei samdyti profesionalus, nes darbo sąnaudos gali sudaryti beveik 85 procentus dažymo darbų kainos. Tačiau reikėtų įvertinti, jog vien dažų, teptuko ar volelio neužteks. Reikės įsigyti visas reikalingas dažymo priemones, nuo grunto iki dažų juostos. Kartais klientai skambina ir prašo tik lygiai nudažyti, esą jie jau viską turi pasiruošę, o ir įrankių dažymui turi. Tenka maloniai išvardinti, kiek meistrui reikėtų visko iš tiesų: teptukų, volelių, vonelių voleliams, statybinio popieriaus ar plėvelės grindims uždengti, dažymo juostų, valiklių, galbūt net kai kurių įrankių sienoms taisyti ir daug kitos įrangos. Tuomet klientams dingsta noras viską supirkti, – patirtimi dalijasi UAB „Dažytojų brolija“ vadovas Vidas Leščinskas.

„Norint lygaus, stulbinamo sienų padengimo, reikės pirkti tik profesionalius įrankius, o jie tikrai brangiai kainuoja. Mūsų komanda turi įsigijusi laiko patikrintus įrankius, nes siekiame tobulo rezultato. Įrankiai naudojami tikrai ne vieną kartą, todėl su laiku jie atsiperka. Pačiam žmogui susipirkti visą profesionalią įrangą yra prabanga, nes jų gal niekada daugiau ir nepanaudos. Kaina pačiam dažyti profesionaliai gana greitai iškyla, – skaičiuoja V. Leščinskas.

Vertinant tai, reikėtų labai kruopščiai viską susiskaičiuoti, ar pinigų suma viskam susipirkti netaps gana artima sumai, kurią išleistumėte samdydami profesionalus.

Antrasis scenarijus – laikas

Daugelis žmonių neįvertina laiko, kurį sugaišta sienų dažymui. Dažniausiai šis procesas reikalauja ne poros valandų. Vien pasiruošimas reikalauja nemažai laiko. Profesionalai žino, kaip tinkamai ir greitai perkelti ir uždengti baldus, padengti ir apsaugoti grindis, apklijuoti langus, elektros lizdus ir kitus, apsaugos reikalaujančius elementus. Todėl, jei žmogus dirba pilną darbo dieną, sienų dažymui gali tekti skirti laiko tik savaitgalį. Čia reikia gerai apgalvoti, ar tikrai norisi aukoti savo laiką savaitgaliais remonto darbams? Profesionalai per trumpesnį laiką gali padaryti daug daugiau ir geriau nei pats žmogus, kuris nėra šios srities profesionalas.

Verta pagalvoti ir apie pastangas, kurių reikalauja sienų dažymas. Jei nedirbate fizinio darbo, po vieno tokio dažymo seanso, galite jaustis labai pavargę: rankų kilnojimas, siekimas, lipimas gali stipriai pasijusti kitą dieną.

Kitas dalykas apie kurį reiktų pagalvoti – kiek sienų reikia perdažyti ir kiek tai užtruks. Anokia paslaptis, jog kambarys, ilgai užsibuvęs remonto būsenoje vėliau pradeda varginti. O jei tų kambarių, kurių laukia sienų dažymas yra keli?.. „Turėjome nemažai klientų, kurie pradėję patys dažymo darbus, pusiaukelėje viską mesdavo ir prašydavo mūsų įmonės meistrų užbaigti, nes neturi tiek laiko“, – pasakoja UAB „Dažytojų brolija“ direktorius V. Leščinskas.

Trečiasis scenarijus – sienų parametrai

„Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kitaip, tačiau sienų dažymas niekada nėra greitas ir lengvas darbas. Žmonės dažnai nepamatuoja įvairių parametrų“,- sako pašnekovas. Pasak jo, „Prieš nusprendžiant ar samdysite profesionalus, ar dažysite patys, pirmiausia, reikėtų įsivertinti tokius svarbiausius sienų, kurias reikia dažyti parametrus: sienų lygumas, lubų aukštis, langų, durų, angų kiekis patalpoje.“

Sienų lygumas

„Nepamirškite, kad dažytojai profesionalai niekada nedažys nelygių sienų, nes tuomet pats dažymas bus tolygus „terliojimui“, o ne dažymui. Jei sienos paviršius nėra išlyginamas glaistu, po tokio sienų dažymo visi nelygumai tik dar labiau išryškėja, nes dažų sluoksnis blizga labiau nei glaistas. Nei vienas iš profesionalių meistrų neapsiimtų dažyti sienos, kuri nėra tinkamai paruošta dažymui – nenuglaistyta, nenugruntuota. Jis pirmiausiai ją paruoš, kad rezultatas džiugintų, o ne tik suteiktų spalvą sienai“ – patirtimi dalinasi Vidas Leščinskas.

Todėl samdant dažytojus profesionalus rezultatas yra nuspėjamas. Dažant pačiam – gali trūkti įgūdžių tinkamai paruošti nelygią sieną, kad ji būtų lygi it stiklas. Pakanka vienos klaidos, kad sugadintų sienų vaizdą. Dažytojai profesionalai geriau suvokia dažymo darbų ir kokybės kontrolės niuansus.

Lubų aukštis

„Dar vienas dalykas į kurį vertėtų atsižvelgti prieš atmetant idėją samdyti profesionalius dažytojus yra lubų aukštis. Jei namuose yra aukštos lubos, reikės aukštų kopėčių, pats dažymas – labiau vargina dėl sunkiai pasiekiamų vietų, taip pat reikia kitokių įrankių. Aukštai esančius sienos ir lubų sujungimus gražiai nudažyti – nemenkas iššūkis. Dažytojai profesionalai turės tinkamą įrangą, reikalingą tokiam dažymui atlikti. Leiskite tai atlikti profesionalams. Stebime, jog ir Lietuvoje pamažu įsišaknija požiūris, jog kiekvienas turi dirbti savo darbą”, – džiaugiasi įmonės vadovas Vidas Leščinskas.

Langų, durų angų kiekis

„Labai dažnai žmonės nori tiesiog atnaujinti ar pakeisti sienų spalvą. Namai būna sutvarkyti, langai, durys yra tinkami naudoti. Todėl juos reikia ne tik tinkamai apdengti, bet ir apink juos profesionaliai apdažyti. Tai gali virsti rimu iššūkiu. Profesionalai dažytojai paprastai yra įgudę atlikti tokius darbus, o pirmą kartą tai darančiam žmogui – savamoksliui tenka nemenkai pavargti. Apskritai, lygiai nudažyti sieną – beveik menas“, – juokauja Vidas Leščinskas, „ką jau kalbėti apie dažymą aplink duris, langus ir kitus elementus“.

Taigi, svarbu atminti, kas bus, jei sienų dažymas bus atiduodamas į profesionalų rankas:
– Profesionalūs dažytojai tai padarys ne tik gerai, bet ir greitai.
– Rezultatas yra nuspėjamas, nes yra aptartas prieš pradedant sienų dažymą.
– Profesionalių dažytojų stiprybė – švarios linijos ir kraštai, vienoda lygi spalva.
– Savo laisvą laiką galima skirti mėgstamiems dalykams ar poilsiui.
– Nekyla jokios rizikos susižalojimui, pervargimui, patempimams ir panašiems dalykams.

„Daugelis žmonių šiandien jau vertina profesionalių dažymo paslaugų teikiamą patogumą, nes jiems patinka žinoti, kad galutinis rezultatas atrodys tiksliai taip, kaip jie įsivaizduoja“, – pasakoja UAB „Dažytojų brolija“ direktorius Vidas Leščinskas. „Mes esame aktyvūs savo srities specialistai, mūsų stiprybė ta, kad esame tik glaistytojai – dažytojai. Tai darbas, kurį mėgstame, atliekame noriai ir atsakingai, nuolat tobulindami savo gebėjimus, kas leidžia optimaliai panaudoti darbo laiką ir kokybiškai bei laiku atlikti prisiimtus įsipareigojimus. Kinų išmintis sako – mažiau yra daugiau, todėl didelė patirtis vienoje srityje yra aukštesnės kokybės garantija“.

Pranešimą paskelbė: Evelina Biliūnaitė, UAB Berklis

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vietiniai gyventojai neabejoja – atgijus  Pumpėnų vėjo malūnui, atgis ir miestelis

Vietiniai gyventojai neabejoja – atgijus Pumpėnų vėjo malūnui, atgis ir miestelis

Vietos gyventojų iniciatyva – rimta jėga, galinti paskatinti rimtus pokyčius. Vienu iš tokių pavyzdžių galėtų būti Pumpėnų vėjo malūnas (Pasvalio r.), kuriame Kultūros infrastruktūros centro užsakymu pradėti tvarkybos darbai.  Naujieji malūno valdytojai, aktyviai remiami ir padedami vietinės bendruomenės, ėmėsi atgaivinti apleistą malūną: objektas įrašytas į Paveldotvarkos programą, 2022-2024 metais skirtas finansavimas jam tvarkyti. Kaip informavo […]

Dūmų detektoriai – vis dar nuvertinami: kas trečiuose namuose jų nėra, dalis turinčiųjų – laiko kur papuola

Dūmų detektoriai – vis dar nuvertinami: kas trečiuose namuose jų nėra, dalis turinčiųjų – laiko kur papuola

Kas trečiuose namuose prieš puspenktų metų privalomu paskelbto dūmų detektoriaus nėra, rodo apklausos duomenys. Nors Lietuvos gyventojai yra teisiškai įpareigoti šiuos įrenginius sumontuoti gyvenamosiose patalpose, tyrimo duomenimis, juos planuojančių įsirengti skaičius per metus dar labiau sumažėjo. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos duomenimis, šiemet […]

Kitąmet bus remontuojamas viadukas kelyje nuo Vilniaus į Trakus

Kitąmet bus remontuojamas viadukas kelyje nuo Vilniaus į Trakus

2023 m. bus pradėtas įgyvendinti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė 16,017 km viaduko kapitalinio remonto projektas.  Remonto darbai turės būti atlikti per 13 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) ir rangovo pasirašytos sutarties vertė – 1,664 mln. eurų su PVM.   Transporto mazge planuojama remontuoti virš magistralinio […]

Apdailos darbų konkurso pamokos – kuo svarbus kūrybiškas mąstymas

Apdailos darbų konkurso pamokos – kuo svarbus kūrybiškas mąstymas

Telšių regioniniame profesinio mokymo centre lapkritį įvyko respublikinis konkursas „Apdailininkas 2022“, kuriame dalyvavo rekordiškai daug komandų. Pirmoji vieta atiteko telšiškiams. Konkurse dalyvavo 20 komandų, kurios konkuravo, atlikdamos užduotį paruošti pagrindą ir apdailinti dviejų tipų apmušalais. Ryškiai pirmaudami laimėjo Telšių regioninio profesinio mokymo centro mokiniai Eimantas Bertašius ir Egidijus Juozapaitis, kuriuos konkursui rengė profesijos mokytojai Elena Bunkevičienė ir […]

„Modus Mobility“ įmonių grupė kelsis į naują biurą

„Modus Mobility“ įmonių grupė kelsis į naują biurą

Mobilumo paslaugas teikiančias įmones vienijanti ir tarptautinei grupei „Modus Group“ priklausanti „Modus Mobility“ ir jos įmonės („CityBee“, „MyBee“, „Mobility Fleet Solutions“ ir administracijos komanda) kitų metų pirmame ketvirtyje kelsis į naujas patalpas. Sudarius ilgalaikės patalpų nuomos sutartį su fondu „East Capital Real Estate IV“ darbuotojai įsikurs Vilniaus Žalgirio gatvėje esančiame verslo centre „Žalgirio 112“, kurį […]

KAUNO ŠILO kataloguose – sprendiniai maksimaliam termoizoliacinės medžiagos efektui pasiekti

KAUNO ŠILO kataloguose – sprendiniai maksimaliam termoizoliacinės medžiagos efektui pasiekti

Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patirtis sujungta su naujausiomis technologijomis. „Termoizoliaciją „Kauno šilas“ gamina daugiau nei 30 metų, per kuriuos […]