„3 Burių“ verslo centro plėtros konkurse – du skirtingos koncepcijos pasiūlymai

1

„3 Burių“ verslo centro plėtros konkurse – du skirtingos koncepcijos pasiūlymai

Verslo komplekso „3 Burės“ valdytojų „Eastnine Lithuania“ paskelbtame tarptautiniame atvirame architektūriniame konkurse, skirtame verslo centro plėtros galimybėms įvertinti, buvo gauti du pasiūlymai. Konkurso organizatorių teigimu, pasiūlymų koncepcija visiškai skiriasi viena nuo kitos. Išrinkti konkurso laimėtoją komisija rinktis liepos 19 dieną.

„Abu konkursiniai darbai yra visiškai skirtingos koncpecijos, todėl komisijai teks nelengva užduotis nuspręsti, kuria kryptimi turi būti tęsiamas darbas – ar išlaikant komplekso vientisumą, ar sukuriant didesnę komplekso jungtį su jį supančia aplinka“, – sako Julius Niedvaras, „Eastnine Lithuania“ direktorius.

Pirmasis konkursinis darbas yra vientiso tūrio 18 aukštų objektas, kurio fasado skaidymas sukuria lengvumo įspūdį. Objekto eksterjero sprendiniai ne tik pritaikyti prie esamo „3 Burės“ komplekso, bet ir integruojasi į dabartinį kompleksą bei supančią aplinką. Objektas yra daugiafunkcinis, jo bendras plotas neviršija 18 tūkst. kv. m, iš kurių biurų plotas sudaro daugiau kaip 10 tūkst. kv. m, o prekybos ir maitinimo plotas – daugiau nei 3 tūkst. kv. m.

Antrasis konkursinis darbas yra į atskirus tūrius suskaidytas 17 aukštų objektas, kurio laiptavimas įsilieja dešiniajame Neries krante formuojamą architektūrinės kalvą iš rytinės pusės. Šis projektas taip pat jungia verslo centro rajoną ir greta esančią medinio paveldo teritoriją naudojant struktūrinius medinius elementus. Objektas taip pat yra daugiafunkcinis. Bendras jo plotas nežymiai viršija 18 tūkst. kv. m, iš kurių daugiau negu 10 tūkst. kv. m sudaro biurų plotas, daugiau kaip vieną tūkst. kv. m užima prekybos ir maitinimo plotas.

Su darbais galima susipažinti trečiosios „burės“ hole Lvovo g. 25, Vilniuje arba bendrovės interneto svetainėje www.eastnine.com.

Balandžio gale paskelbto konkurso tikslas – išrinkti geriausią architektūrinį sprendimą ketvirtosios „burės“ statyboms, papildant šiuo metu iš trijų dangoraižių sudarytą kompleksą. Konkurso komisijos posėdis numatytas 2021 m. liepos 19 d., tuomet bus paviešinti ir konkursinių darbų autoriai. Jau kitą dieną turėtų būti paskelbtas ir nugalėtojas, su kuriuo bus sudaroma projektavimo sutartis ir konkursinis darbas bus toliau tobulinimas iki galutinio jo realizavimo.

Naujas projektas turi įsilieti į verslo centrą prestižiniame Vilniaus rajone, Neries krantinėje.  Ketvirtosios „burės“ statybos planuojamos dabartinės antžeminės automobilių stovėjimo vietos aikštelės teritorijoje.

Abu pateikti pasiūlymai atliepė pagrindinę konkurso užduotį – geriausias architektūrinis sprendimas pagal projektavimo programą, išnagrinėjat naujo vystymo galimybes, sukuriant jungtis su esamais statiniais ir Drakonų pievos skveru.

Verslo kompleksą „3 burės“ šiuo metu sudaro trys 17, 23 ir 24 aukštų pastatai. Dangoraižiai pasižymi ne tik išskirtine lokacija, neįprasta „burės“ architektūra ir unikaliu statybos būdu, bet ir atsakingu požiūriu į supančią aplinką bei verslo centre dirbančiųjų gerovę. Kone 60 tūkst. kv. m kompleksas įvertintas „LEED Platinum“ bei „LEED O&M Platinum“ sertifikatais, patvirtinančiais visų aukščiausios klasės aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimą.

Pranešimą paskelbė: Vilius Mackonis, „Virtuozai“, rinkodaros ir komunikacijos agentūra (MB Virtuosus)

Rekomenduojame

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

Šiaulių bankas įsitvirtina būsto finansavimo segmente: per pusmetį išduota paskolų už beveik 100 mln. eurų

 Šiaulių bankas per pirmąjį šių metų pusmetį klientams suteikė būsto paskolų už 98,8 mln. eurų – daugiau nei dvigubai (125 proc.) nei pernai tuo pačiu metu (2020 m. sausi-birželį išduota paskolų už 43,4 mln. eurų). Antrasis šių metų ketvirtis išsiskyrė būsto kreditavimo sparta – per šį laikotarpį pasirašyta būsto paskolų už 56 mln. eurų, kai […]

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacija: šiltesni ir jaukesni namai gali kainuoti 30 eurų per mėnesį

Daugiabučių renovacijos programa gerina ne tik miesto estetinį vaizdą, bet ir užtikrina geresnę gyvenimo kokybę. Tačiau norintys renovuoti daugiabutį dažniausiai nė nežino nuo ko pradėti. Daugiabučio atnaujinimas – ilgas procesas, kuris prasideda gerokai ankščiau prieš darbininkams įžengiant į statybų aikštelę. Atsižvelgiant į Europos Sąjungos keliamus tikslus, energinis efektyvumas ir toliau išliks prioritetu. Lietuvoje patvirtinta ilgalaikė […]

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Rokiškis plečiasi – planuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas

Iš Vakarų į Lietuvą atsiritus bangai, kuomet pastebima kraustymosi gyventi į mažesnius, patogesnius miestus tendencija, Rokiškis skuba pasinaudoti tokia galimybe – rajono meras Ramūnas Godeliauskas kartu su specialistų komanda nieko nelaukdamas imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su pilnai įrengta infrastruktūra ir […]

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Skelbiama antrojo „Kaunorama“ statybų etapo apartamentų rezervacija

Kauno Žemųjų Šančių rajone kylantis nekilnojamo turto projektas „Kaunorama“ pradeda antrojo projekto etapo apartamentų rezervaciją. Nors statybų darbai dar tik įgauna pagreitį, susidomėjimas projektu milžiniškas – pirmame etape rezervuoti ir parduoti visi apartamentai. Antrojo etapo statybų darbai prasidėjo šį mėnesį, tačiau dėl didelio klientų susidomėjimo, būstų rezervacijos pradžia skelbiama jau dabar. „Pirmieji „Kaunoramos“ aukštai dar […]

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniaus miesto bendrojo plano naujovė: smulkiojo verslo plėtra daugiabučių pirmuose aukštuose

Vilniuje pastebima nauja tendencija – į gyvenamuosius rajonus ateina senamiesčiams būdinga tradicija pirmuosius daugiabučių pastatų aukštus skirti komercinei ar kitai ūkinei veiklai. Šį pokytį lemia tiek naujas miesto bendrasis planas, tiek plėtotojų noras kurti darnesnį ir gyventojams patogesnį miestą. Senamiestyje ir miesto centre įprasta pirmuosiuose namų aukštuose regėti parduotuves, kavines, galerijas, viešąsias ir privačias įstaigas. […]

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

„Citus“ analitikai: liepą Vilniaus ir Kauno būsto rinkos pasuko priešingomis kryptimis

Nors Lietuvoje – pats vasaros įkarštis, o ir orai šiemet, bent jau iki šiandien, vasarotojams buvo itin palankūs, tačiau sostinės būsto rinka vėl stiebiasi aukštyn. Per liepą čia rezervuoti 633 nauji butai ir kotedžai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu (307) ir 30 proc. daugiau nei 2019 m. (483). Tuo tarpu Kaune praėjusį […]