2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų

1

2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ pernai susitarė dėl virš 260 butų pardavimo ir pagal šį rodiklį pateko tarp penkių didžiausių gyvenamojo NT plėtotojų Vilniuje. Šiemet „Omberg“ prognozuoja beveik dvigubai didesnius pardavimus ir dviem trečdaliais didesnes investicijas.

Iš viso 2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo, kurių vertė sudarė 25,3 mln. eurų. Palyginimui, 2019 m. bendrovė susitarė dėl 456 butų, kurių vertė – 30,3 mln. eurų. Pagal sutartų parduoti butų skaičių „Omberg“ 2020 m. buvo ketvirta didžiausia gyvenamojo NT plėtotoja sostinėje.

„2019 m. daugiausia mūsų portfelyje buvo ekonominės klasės butų, o šios kategorijos pirkėjai per pandemiją jautė didžiausią neapibrėžtumą bei buvo labiausiai paveikti karantino suvaržymų. Dėl to 2020 m. turėjome daugiau atšauktų rezervacijų nei ankstesniais metais ir tai paveikė bendrą susitarimų dėl butų pardavimų skaičių. Kita vertus, antroje metų pusėje pardavimai atsigavo su kaupu, mūsų portfelyje pradėjo dominuoti vidutinės klasės ir didesnės kvadratūros butai, tad vidutinė buto vertė paaugo“, – sako Dalia Andrulionienė, „Omberg“ vykdomoji direktorė.

Pasak vadovės, pavasarį „Omberg“ jautė bendrą rinkoje vyravusį klientų nerimą dėl savo finansinės situacijos bei dėl NT plėtotojų galimybių užbaigti projektus laiku. Siekdama šias abejones išsklaidyti, „Omberg“ ėmėsi tikslinių priemonių.

„Pavyzdžiui, paspartinome dalies projektų įgyvendinimą – mokėjome rangovams avansu, kad jie galėtų greičiau vykdyti darbus. Tai padėjo anksčiau nei planuota užbaigti „Bajorų lajų“ pirmą etapą ir „Grigalaukio dominijos“ visą keturių etapų projektą. Taip pat pasiūlėme butų pirkėjams naują paslaugą – nemokamą būsto paskolos įmokų draudimą netekus pajamų“, – pasakoja D. Andrulionienė.

Šiemet „Omberg“ planuoja į NT projektus investuoti 33,3 mln. eurų – 67 proc. daugiau nei pernai. Rinkai bendrovė pasiūlys apie 500 naujų butų. „Omberg“ tikisi, kad šiemet sudarys preliminarias sutartis dėl 500 butų pardavimų, o sandorių vertė sieks 42 mln. eurų.

„Skaičiuojame, kad pernai būsto dėl įvairių priežasčių Vilniuje neįsigijo apie 500 asmenų. Tas poreikis niekur nedingo, tiesiog persikėlė į šiuos metus. Žmonės NT įsigijimą pradėjo labiau vertinti kaip saugią ir pelningą investiciją, alternatyvią bankų indėliams. Matome, kad daug vilniečių ieško ne tik savo pirmojo būsto, bet ir naujos kokybės namų. Tai yra, gyventojai tikisi, kad NT plėtotojai pasiūlys ne tik stogą virš galvos, bet ir šį tą daugiau: bendras erdves, gražiai sutvarkytą aplinką, bendruomenės jausmą, draugišką gamtai būstą“, – pasakoja D. Andrulionienė.

Metų pradžioje „Omberg“ pradėjo vystyti projektą „Skylum“ – išskirtinius dangoraižio tipo du 20-ies aukštų daugiabučius, kurie iškils Viršuliškių urbanistinėje kalvoje. Ant šių daugiabučių stogų bus bendro naudojimo terasos, o pirmuose aukštuose bus įkurtos komercinės patalpos, kurias „Omberg“ ketina pirmą kartą ne parduoti, o nuomoti. Metų pabaigoje visuomenei planuojama pristatyti antrą šio projekto etapą.

Tame pačiame rajone kyla ir „Omberg“ kitas projektas – trys „Viršuliškių stogų“ daugiabučiai, Bajoruose plėtojamas antras „Bajorų lajų“ etapas ir planuojamas trečias. Taip pat „Omberg“ tikisi šiemet pristatyti ir du naujus gyvenamojo NT projektus.

Apie „Omberg“

„Omberg“ 2020 m. pagal naujų butų pardavimus Vilniuje pateko tarp penkių didžiausių NT vystytojų. Įmonė iš viso susitarė dėl daugiau nei 260-ies butų ir kotedžų pardavimų. Šiuo metu bendrovė sostinėje vysto „Skylum“, „Bajorų lajų“, „Grigalaukio dominijos“ ir „Viršuliškių stogų“ daugiabučių projektus.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners“

Rekomenduojame

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

„YIT Lietuva“ atliks kelio šalia Grigiškių remontą – naudą pajus ir vairuotojai, ir gyventojai

Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto. Šalia Vilniaus esantis ruožas bus išasfaltuotas, o tai reikšmingai pagerins eismo sąlygas kelyje ir padės spręsti aplinkiniams gyventojams aktualias dulkių taršos ir triukšmo problemas. Kelio remonto darbus planuojama užbaigti iki […]

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Viena esminių elektros instaliacijos klaidų: daro dauguma, bet apie pasekmes nesusimąsto

Patikimai veikiantys buitiniai ir kiti elektros prietaisai namuose – komfortas, kuris prasideda sulig tvarkinga būsto elektros instaliacija. Tačiau neretai apie tai nepagalvojama ir į elektros darbus žiūrima aplaidžiai, ypač kuriantis naujame būste arba atliekant kapitalinį remontą. Tad kokių esminių klaidų derėtų vengti, kokių taisyklių reikėtų paisyti ir kokiomis prevencinėmis priemonės rekomenduojama pasirūpinti, kad viskas namuose […]

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Vilniaus m. savivaldybės darbuotojams suteiktos išsamios NŽT specialistų konsultacijos

Pastaruoju metu padaugėjo asmenų skundų dėl Vilniaus miesto savivaldybės nevykdomų ar vėluojamų atlikti užduočių Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas teisės aktų nustatytu laiku ir be vėlavimų yra svarbus daugeliui Vilniaus gyventojų ir verslo atstovų, todėl šiai problemai spręsti […]

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

Kaip keistųsi situacija, jeigu liftai atitiktų vartotojų poreikius

iftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau. Liftas žmogaus judėjimą turi daryti paprastesnį. Tą suprato lifto prototipą sukūrę dar senovės Romos, Egipto gyventojai. Antroje 20 a. pusėje imta kalbėti apie […]