2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų

1

2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ pernai susitarė dėl virš 260 butų pardavimo ir pagal šį rodiklį pateko tarp penkių didžiausių gyvenamojo NT plėtotojų Vilniuje. Šiemet „Omberg“ prognozuoja beveik dvigubai didesnius pardavimus ir dviem trečdaliais didesnes investicijas.

Iš viso 2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo, kurių vertė sudarė 25,3 mln. eurų. Palyginimui, 2019 m. bendrovė susitarė dėl 456 butų, kurių vertė – 30,3 mln. eurų. Pagal sutartų parduoti butų skaičių „Omberg“ 2020 m. buvo ketvirta didžiausia gyvenamojo NT plėtotoja sostinėje.

„2019 m. daugiausia mūsų portfelyje buvo ekonominės klasės butų, o šios kategorijos pirkėjai per pandemiją jautė didžiausią neapibrėžtumą bei buvo labiausiai paveikti karantino suvaržymų. Dėl to 2020 m. turėjome daugiau atšauktų rezervacijų nei ankstesniais metais ir tai paveikė bendrą susitarimų dėl butų pardavimų skaičių. Kita vertus, antroje metų pusėje pardavimai atsigavo su kaupu, mūsų portfelyje pradėjo dominuoti vidutinės klasės ir didesnės kvadratūros butai, tad vidutinė buto vertė paaugo“, – sako Dalia Andrulionienė, „Omberg“ vykdomoji direktorė.

Pasak vadovės, pavasarį „Omberg“ jautė bendrą rinkoje vyravusį klientų nerimą dėl savo finansinės situacijos bei dėl NT plėtotojų galimybių užbaigti projektus laiku. Siekdama šias abejones išsklaidyti, „Omberg“ ėmėsi tikslinių priemonių.

„Pavyzdžiui, paspartinome dalies projektų įgyvendinimą – mokėjome rangovams avansu, kad jie galėtų greičiau vykdyti darbus. Tai padėjo anksčiau nei planuota užbaigti „Bajorų lajų“ pirmą etapą ir „Grigalaukio dominijos“ visą keturių etapų projektą. Taip pat pasiūlėme butų pirkėjams naują paslaugą – nemokamą būsto paskolos įmokų draudimą netekus pajamų“, – pasakoja D. Andrulionienė.

Šiemet „Omberg“ planuoja į NT projektus investuoti 33,3 mln. eurų – 67 proc. daugiau nei pernai. Rinkai bendrovė pasiūlys apie 500 naujų butų. „Omberg“ tikisi, kad šiemet sudarys preliminarias sutartis dėl 500 butų pardavimų, o sandorių vertė sieks 42 mln. eurų.

„Skaičiuojame, kad pernai būsto dėl įvairių priežasčių Vilniuje neįsigijo apie 500 asmenų. Tas poreikis niekur nedingo, tiesiog persikėlė į šiuos metus. Žmonės NT įsigijimą pradėjo labiau vertinti kaip saugią ir pelningą investiciją, alternatyvią bankų indėliams. Matome, kad daug vilniečių ieško ne tik savo pirmojo būsto, bet ir naujos kokybės namų. Tai yra, gyventojai tikisi, kad NT plėtotojai pasiūlys ne tik stogą virš galvos, bet ir šį tą daugiau: bendras erdves, gražiai sutvarkytą aplinką, bendruomenės jausmą, draugišką gamtai būstą“, – pasakoja D. Andrulionienė.

Metų pradžioje „Omberg“ pradėjo vystyti projektą „Skylum“ – išskirtinius dangoraižio tipo du 20-ies aukštų daugiabučius, kurie iškils Viršuliškių urbanistinėje kalvoje. Ant šių daugiabučių stogų bus bendro naudojimo terasos, o pirmuose aukštuose bus įkurtos komercinės patalpos, kurias „Omberg“ ketina pirmą kartą ne parduoti, o nuomoti. Metų pabaigoje visuomenei planuojama pristatyti antrą šio projekto etapą.

Tame pačiame rajone kyla ir „Omberg“ kitas projektas – trys „Viršuliškių stogų“ daugiabučiai, Bajoruose plėtojamas antras „Bajorų lajų“ etapas ir planuojamas trečias. Taip pat „Omberg“ tikisi šiemet pristatyti ir du naujus gyvenamojo NT projektus.

Apie „Omberg“

„Omberg“ 2020 m. pagal naujų butų pardavimus Vilniuje pateko tarp penkių didžiausių NT vystytojų. Įmonė iš viso susitarė dėl daugiau nei 260-ies butų ir kotedžų pardavimų. Šiuo metu bendrovė sostinėje vysto „Skylum“, „Bajorų lajų“, „Grigalaukio dominijos“ ir „Viršuliškių stogų“ daugiabučių projektus.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners“

Rekomenduojame

Patarimai renkantiems automatiką vartams

Patarimai renkantiems automatiką vartams

Jei jau nusipirkote ir įdiegėte varstomus vartus ir norite automatizuoti vartų atidarymo ir uždarymo procesą, taip pat jei ketinate pirkti tik varstomus vartus, turite žinoti, kas yra varstomų vartų automatika ir kokiomis savybėmis ji pasižymi. Šiandien neįmanoma įsivaizduoti patogaus įėjimo vartų valdymo be automatinių sistemų. Labai nepatogu juos atidarinėti savo jėgomis, ypač jei anga yra […]

Žali daugiabučių kiemai: tendencijos keičiasi gyventojų naudai

Žali daugiabučių kiemai: tendencijos keičiasi gyventojų naudai

Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Žaliosios erdvės tampa vienu svarbiausių prioritetų. Keičiasi ne tik kiemo apželdinimo tendencijos, augmenijos rūšys ar augalų kiekis, bet ir visuomenės požiūris. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia […]

UAB „Betono mozaika“ didina produkcijos kainas

UAB „Betono mozaika“ didina produkcijos kainas

UAB „Betono mozaika“ oficialiai praneša didinanti produktų kainas. Sprendimas didinti kainas priimtas atsižvelgiant į žaliavų, transporto bei atlyginimų kaštų didėjimą. Įmonės produkcijos kainos nesikeitė nuo 2020 metų. Planuojamas produktų kainos didinimas skirtingoms prekių kategorijoms sieks 5-10 proc. priklausomai nuo žaliavų sąnaudų ir technologinių gamybos ypatumų. „Stebėjome žaliavų kainų augimą jau nuo praeitų metų pradžios, tačiau […]

„Galio Group“: pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių siekiantys asmenys sukūrė problemų butų pirkėjams

„Galio Group“: pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių siekiantys asmenys sukūrė problemų butų pirkėjams

Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) atkreipia dėmesį, kad asmenys, mėginantys pasipinigauti iš nekilnojamo turto (NT) plėtotojų manipuliuojant teisine sistema, vis dar yra opi sektoriaus problema. […]

Prasideda „SEB arenos“ rekonstrukcija, po kurios Lietuva turės vieną didžiausių Europoje uždarą teniso areną

Prasideda „SEB arenos“ rekonstrukcija, po kurios Lietuva turės vieną didžiausių Europoje uždarą teniso areną

Trečiadienį gautas statybą leidžiantis dokumentas vykdyti vieno didžiausio uždarų teniso kortų komplekso Baltijos šalyse – „SEB arenos“ Vilniuje rekonstrukciją. Tai bus jau antroji 2008 metais pastatyto komplekso plėtra, po kurios arena taps viena didžiausių Europoje. Statybos darbus planuojama baigti iki kitų metų rudens. Po rekonstrukcijos bus įrengtas specialus centrinis teniso kortas su tribūnomis, skirtas aukščiausio […]

   Ekspertas pataria: ką svarbu žinoti ketinantiems įsigyti būstą?

  Ekspertas pataria: ką svarbu žinoti ketinantiems įsigyti būstą?

Dažnam būstas tampa didžiausiu gyvenimo pirkiniu. Pastaruoju metu, fiksuojant rekordinius būsto pardavimų sandorių atvejus, didžiulė paklausa spaudžia sprendimą priimti greitai ir galbūt ne visada apgalvotai. Ekspertai įvardijo naudingiausius patarimus, kad nusipirkus nekilnojamąjį turtą netektų gailėtis. Atlikite namų darbus Pasak Šiaulių banko finansavimo paslaugų vystymo departamento projektų vadovės Dovilės Kalvaitienės, būsto pirkimas – individualus procesas, todėl […]