2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų

1

2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo už 25,3 mln. eurų

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ pernai susitarė dėl virš 260 butų pardavimo ir pagal šį rodiklį pateko tarp penkių didžiausių gyvenamojo NT plėtotojų Vilniuje. Šiemet „Omberg“ prognozuoja beveik dvigubai didesnius pardavimus ir dviem trečdaliais didesnes investicijas.

Iš viso 2020 m. „Omberg“ susitarė dėl 264 butų pardavimo, kurių vertė sudarė 25,3 mln. eurų. Palyginimui, 2019 m. bendrovė susitarė dėl 456 butų, kurių vertė – 30,3 mln. eurų. Pagal sutartų parduoti butų skaičių „Omberg“ 2020 m. buvo ketvirta didžiausia gyvenamojo NT plėtotoja sostinėje.

„2019 m. daugiausia mūsų portfelyje buvo ekonominės klasės butų, o šios kategorijos pirkėjai per pandemiją jautė didžiausią neapibrėžtumą bei buvo labiausiai paveikti karantino suvaržymų. Dėl to 2020 m. turėjome daugiau atšauktų rezervacijų nei ankstesniais metais ir tai paveikė bendrą susitarimų dėl butų pardavimų skaičių. Kita vertus, antroje metų pusėje pardavimai atsigavo su kaupu, mūsų portfelyje pradėjo dominuoti vidutinės klasės ir didesnės kvadratūros butai, tad vidutinė buto vertė paaugo“, – sako Dalia Andrulionienė, „Omberg“ vykdomoji direktorė.

Pasak vadovės, pavasarį „Omberg“ jautė bendrą rinkoje vyravusį klientų nerimą dėl savo finansinės situacijos bei dėl NT plėtotojų galimybių užbaigti projektus laiku. Siekdama šias abejones išsklaidyti, „Omberg“ ėmėsi tikslinių priemonių.

„Pavyzdžiui, paspartinome dalies projektų įgyvendinimą – mokėjome rangovams avansu, kad jie galėtų greičiau vykdyti darbus. Tai padėjo anksčiau nei planuota užbaigti „Bajorų lajų“ pirmą etapą ir „Grigalaukio dominijos“ visą keturių etapų projektą. Taip pat pasiūlėme butų pirkėjams naują paslaugą – nemokamą būsto paskolos įmokų draudimą netekus pajamų“, – pasakoja D. Andrulionienė.

Šiemet „Omberg“ planuoja į NT projektus investuoti 33,3 mln. eurų – 67 proc. daugiau nei pernai. Rinkai bendrovė pasiūlys apie 500 naujų butų. „Omberg“ tikisi, kad šiemet sudarys preliminarias sutartis dėl 500 butų pardavimų, o sandorių vertė sieks 42 mln. eurų.

„Skaičiuojame, kad pernai būsto dėl įvairių priežasčių Vilniuje neįsigijo apie 500 asmenų. Tas poreikis niekur nedingo, tiesiog persikėlė į šiuos metus. Žmonės NT įsigijimą pradėjo labiau vertinti kaip saugią ir pelningą investiciją, alternatyvią bankų indėliams. Matome, kad daug vilniečių ieško ne tik savo pirmojo būsto, bet ir naujos kokybės namų. Tai yra, gyventojai tikisi, kad NT plėtotojai pasiūlys ne tik stogą virš galvos, bet ir šį tą daugiau: bendras erdves, gražiai sutvarkytą aplinką, bendruomenės jausmą, draugišką gamtai būstą“, – pasakoja D. Andrulionienė.

Metų pradžioje „Omberg“ pradėjo vystyti projektą „Skylum“ – išskirtinius dangoraižio tipo du 20-ies aukštų daugiabučius, kurie iškils Viršuliškių urbanistinėje kalvoje. Ant šių daugiabučių stogų bus bendro naudojimo terasos, o pirmuose aukštuose bus įkurtos komercinės patalpos, kurias „Omberg“ ketina pirmą kartą ne parduoti, o nuomoti. Metų pabaigoje visuomenei planuojama pristatyti antrą šio projekto etapą.

Tame pačiame rajone kyla ir „Omberg“ kitas projektas – trys „Viršuliškių stogų“ daugiabučiai, Bajoruose plėtojamas antras „Bajorų lajų“ etapas ir planuojamas trečias. Taip pat „Omberg“ tikisi šiemet pristatyti ir du naujus gyvenamojo NT projektus.

Apie „Omberg“

„Omberg“ 2020 m. pagal naujų butų pardavimus Vilniuje pateko tarp penkių didžiausių NT vystytojų. Įmonė iš viso susitarė dėl daugiau nei 260-ies butų ir kotedžų pardavimų. Šiuo metu bendrovė sostinėje vysto „Skylum“, „Bajorų lajų“, „Grigalaukio dominijos“ ir „Viršuliškių stogų“ daugiabučių projektus.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners“

Rekomenduojame

Lietuvius į Švediją vis labiau vilioja ekonomikos stabilumas ir galimybė užsidirbti

Lietuvius į Švediją vis labiau vilioja ekonomikos stabilumas ir galimybė užsidirbti

Žiema ateina! Tokiais žodžiais iš populiaraus serialo galima apibūdinti karo, infliacijos, augančių palūkanų ir recesijos sukeltas nuotaikas ne tik Lietuvoje, bet ir didžiojoje Europos dalyje. Tačiau Švedijoje dirbantys Lietuvos verslininkai tikina, kad šioje Skandinavijos šalyje didelių ekonomikos svyravimų nesitikima, o lietuvių įkurtos įmonės užsakymų turi metams į priekį. Jau dešimtmetį Švedijoje fasado darbus atliekančios įmonės […]

5 biurų tendencijos pasaulyje, kurios paveiks ir Lietuvos biurų rinką

5 biurų tendencijos pasaulyje, kurios paveiks ir Lietuvos biurų rinką

Pasauliniai tyrimai rodo šias penkias biurų rinkos tendencijas: verslų vadovai toliau skatins darbuotojų grįžimą į biurus, geriausius talentus norintys pritraukti verslai didins biurų plotą, turėsime atsižvelgti į darbuotojų kartų skirtumus, augs lanksčių biurų paklausa, o vidutiniškai dešimtadaliu smuktelėsiantį biurų poreikį kompensuos augantis plotas vienam darbuotojui. Dalis pasaulinių tendencijų jau juntamos ir Lietuvoje, kitos – tik […]

Penktadalis kauniečių dar šiemet planuoja pirkti naują būstą

Penktadalis kauniečių dar šiemet planuoja pirkti naują būstą

Kas penktas Kauno miesto ar rajono gyventojas šiemet planuoja įsigyti būstą, rodo reprezentatyvios apklausos rezultatai. Toks pat gyventojų nusiteikimas fiksuotas ir vasario pabaigoje, dar prieš Rusijos karo Ukrainoje pradžią. Nekilnojamojo turto (NT) specialistai tikina, kad nei įtempta ekonominė situacija, nei karas nesumažino gyventojų noro įsigyti naują būstą. NT plėtros bendrovės „SBA Urban“ užsakymu liepą vykdytos […]

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Artėjant šildymo sezono pradžiai – suskubkite pasikeisti radiatorius

Likus daugiau nei mėnesiui iki šildymo sezono pradžios, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė „Civinity Namai“, ragina daugiabučių namų gyventojus, norinčius butuose pasikeisti radiatorius suskubti ir tai padaryti iki rugsėjo 15 d. „Civinity Namai“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių […]

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Interjero specialistai atsako: kaip ir kodėl virtuvės salos tapo populiariu pasirinkimu lietuvių namuose

Virtuvė jau ne vienerius metus yra ne tik valgio ruošimo, bet ir bendravimo vieta. Tai atspindi ir nauji bei praktiški interjero sprendimai. Vienas tokių – Lietuvoje vis populiarėjančios virtuvės salos. Apie ypatingą dėmesį virtuvėms ir pasirinkimą jose įrengti salas pasakoja Edita Motiejūnė, tarptautinės architektūros ir dizaino paviršius kuriančios įmonės „Cosentino Group“ atstovė Lietuvoje, ir interjero […]

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Daiktų laikymas mažame vonios kambaryje: patarimai, kurie padės sutaupyti ne tik vietos, bet ir laiko

Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje, todėl jo funkcionalumas – ypač svarbus. Tuo metu atsiradęs daiktų chaosas tikrai nenuteikia pozityviai ir kainuoja per daug nereikalingų pastangų daugybėje situacijų: nuo iššūkiu tampančio elementaraus dantų valymosi iki vonios kambaryje būtinos švaros palaikymo. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus […]