20 kv. m kambarį pakeitė neatpažįstamai: šeimininkė liko maloniai nustebinta

20 kv. m kambarį pakeitė neatpažįstamai: šeimininkė liko maloniai nustebinta

Daugeliui namai yra ne tik poilsio, bet ir pomėgių realizavimo vieta. Vieni užsiima kūrybinėmis, kiti – fizinėmis veiklomis. Vis dėlto, kai erdvės maža, o veiklų sąrašas didelis, tenka išradingai suktis iš padėties. Interjero dizainerės pataria, kaip viename kambaryje sutalpinti ne tik pomėgius, bet ir vietą poilsiui ar svečiams.

Kaune gyvenanti menininkė Danguolė, namuose sukasi it vijurkas – be kasdienių ruošos darbų, čia ji ir tapo, velia iš vilnos, rašo knygą, kuria poeziją, o kartais dar ir prisimena kirpėjos amatą. Žinoma, tame pačiame kambaryje ji ir ilsisi, ir priima svečius, nes kitas namų plotas atitenka sūnui bei broliui. Įdomu tai, kad visos šios veiklos telpa į vos 20 kvadratinių metrų kambarį, kuris, pasak šeimininkės yra lyg mažas butas, kuriame gyvenimas verda 24 val. per parą.

Užsiimant tiek skirtingų veiklų viename kambaryje, čia pritrūksta patogumo ir tvarkos. Kūrybiniams pomėgiams reikalingas specialus apšvietimas ir vieta priemonėms laikyti, be to, reikia erdvės ir kasdieniams daiktams sutalpinti. Moters kambario atnaujinimo ėmėsi interjero dizainerių komanda. Jos siekė, kad gyvenimas nedideliame kambaryje taptų jaukesnis, patogesnis ir gražesnis, o kiekvienas daiktas rastų savo vietą.

Protingas erdvės suplanavimas ir daiktų organizavimas – būtinybė

Specialisčių teigimu, kai turime mažą erdvę, svarbu tikslingai išnaudoti kiekvieną jos centimetrą. Kaip antai, dažnai pamirštama išnaudoti sienų aukštį, pavyzdžiui, tuščią erdvę virš durų. „Čia galima įrengti sienines lentynas, kurios idealiai tiks vijokliniams augalams ar gražioms dėžėms su daiktais laikyti“, – pataria IKEA interjero dizainerės Toma Laucienė ir Kristina Sutkienė.

Kitas, ne ką rečiau pasitaikantis pavyzdys, kurio erdvė dažnu atveju pamirštama – tarp spintų ir spintelių likę tarpai. „Juose galima paslėpti lyginimo lentą ar pakabinti papildomų sulankstomųjų kėdžių, kurias svečiams atėjus bus patogu ištraukti”, – papildo specialistės. Tačiau šie triukai – dar ne viskas.

Tiek drabužiams ir batams, tiek menininkės kūrybos priemonėms laikyti, interjero dizainerės parinko dvi aukštas modulines spintas su integruotu apšvietimu. Nors iš išorės jos atrodo vienodai, viduje buvo sumodeliuotos skirtingai, pritaikant prie konkrečios paskirties. Vienoje spintoje moteris galės laikyti hobiams skirtas priemones, tad joje – lentynos ir stalčiai. Į kitą keliaus drabužiai. Spintos sumodeliuotos aukštos, kad viršutinėse spintelėse galima būtų tvarkingai laikyti rečiau naudojamus daiktus.

Tačiau tikslingai apgalvotas daiktų organizavimas svarbus ir spintų viduje. Smulkiems daiktams laikyti lentynose ir stalčiuose interjero dizainerės rekomenduoja naudoti dėžutes. Jos padeda talpiau ir tvarkingiau laikyti daiktus, lengviau juos rasti ir išimti nesujaukiant.

Pomėgių zonoje – universali darbo vieta

Kambaryje gyvenančios moters mėgstamų veiklų sąrašas – išties ilgas, tad joms įgyvendinti reikalinga patogi darbo vieta. „Čia gyvena labai meniškas žmogus, tad erdvę norėjosi padaryti šviesesnę, tvarkingesnę, patogesnę. Atsispirti padėjo tai, kad namų šeimininkė prasitarė svajojusi apie daugiafunkcinį stalą-knygą. Nedidelis, bet dailus stalas yra labai praktiškas – jį galima išskleisti, tad jis pasitarnaus ir svečiams priimti. Šalia darbo vietos atsirado ergonomiška, reguliuojamo aukščio darbo kėdė, tinkamas apšvietimas, o ant sienos – perforuotoji lenta, kurioje patogu laikyti darbui reikalingas smulkmenas: vilną, žirkles. Taip ne tik sutaupėme vietos, bet ir sudėjome visas priemones, pasiekiamas ranka“, – sako T. Laucienė ir K. Sutkienė.

Vis tik, pas namų šeimininkę artimieji užsuka ne tik pasisvečiuoti, bet ir apsikirpti, nes ji – buvusi kirpėja. Tokiu atveju, kambaryje būtinas ir veidrodis su apšvietimu. „Pasirinkome tokį, kuris pravers ne tik kerpant, bet ir yra itin estetiškas. Didelis apvalus veidrodis suteikia erdvei lengvumo ir sušvelnina tiesas, griežtas linijas, be to, vizualiai padidina kambarį. O kad būtų patogu laikyti kirpėjos amatui reikalingas priemones, šalia pritaikėme vėžimėlį su ratukais – esant reikalui, jį galima nustumti ten, kur Danguolei labiausiai jo reikės“, – sako interjero dizainerės.

Poilsiui – patogi lova ir jaukus apšvietimas

Dėl apribotos vietos, iki šiol moteris miegojo ant sofos. Tačiau geras poilsis – būtinas, todėl interjero specialistės senąją sofą pakeitė į kušetę su patogiam miegui skirtais čiužiniais. Nakčiai kušetę galima išskleisti ir paversti ją dvigule lova, o dienos metu ji atstos sofą.

Kita svarbi dalis – apšvietimas. „Kartais net nepagalvojame, kiek skirtingai išdėliotas apšvietimas gali turėti įtakos ne tik kasdienei veiklai, bet ir jaukumui“, – sako interjero dizainerės. Be pagrindinio lubinio apšvietimo, jos pritaikė sprendimų skaitymui, darbui, kirpimui. Tradicinio stiliaus užuolaidos, natūralios medžiagos ir spalvos bei augalai taip pat papuošė kambarį, suteikė jaukumo.

Daugiau aukštos kokybės nuotraukų atsisiųsti galima čia.

 

Daugiau informacijos: Vaiva Serpkova, IKEA Ryšių su visuomene projektų vadovė Baltijos šalims, mob.: +370 610 35958, el. paštas: vaiva.serpkova@ikea.lt.

Pranešimą paskelbė: Ričardas Rugienius, UAB „Bosanova”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Pusė visų daugiabučių avarijų kyla dėl užkimštos kanalizacijos: papasakojo, kokių keisčiausių daiktų yra radę nuotėkų vamzdynuose

Kanalizacijos avarijos – dažna ir itin nemaloni avarija daugiabučiuose namuose: net 50 proc. visų daugiabučiuose kylančių avarijų yra susijusios su nuotėkų vamzdynais. Kodėl šios avarijos kyla ir kaip jų išvengti pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ regiono vadovas Deividas Karalius. Pusė visų avarijų daugiabučiuose kyla dėl užkimštos kanalizacijos Pasak „Civinity Namai“ atstovo, apie […]


Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

Prestižinių vilų kompleksui Marbeljoje „Evernord“ fondas pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų

„Evernord Asset Management“ įsteigtas fondas „Evernord Marbella Property Fund I“ pirmuoju lėšų pritraukimo etapu projektui Ispanijos kurortiniame Marbeljos regione pritraukė 8,5 mln. eurų investuotojų lėšų. Pirmuoju etapu pritrauktos lėšos bus skirtos 1,16 ha ploto sklypui prestižiniame Marbeljos Cascada Camojan rajone įsigyti. Projekto metu sklypą ketinama padalinti į 6 mažesnius sklypus, kuriuose bus projektuojamos maždaug 1000 […]


KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

KTU atsižvelgia į studentų poreikius – kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas?

Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus, ar visiškai naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, taip pat šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui. Be to, atnaujintose erdvėse studentai galės rinktis iš daugybės laisvalaikio praleidimo galimybių – sporto, meno, […]


S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

S. Gentvilas: Žmonės turėtų lengviau įpirkti būstą

Aplinkos ministerija ieško būdų, kad būstas gyventojams būtų lengviau įperkamas, socialinį būstą būtų galima gauti paprasčiau, efektyviau vyktų namų atnaujinimas. Apie tai aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo pirmadienį vykusioje konferencijoje „Lietuvos būsto forumas 2024“. „Artimiausiu metu bus sukurti aiškiai apibrėžti pastatų priežiūros standartai, kurie užtikrins, kad visi pastatai atitiktų esminius techninius ir saugos reikalavimus. Tai […]


„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

„Citus“ plečia geografiją: pirmasis žingsnis pajūryje – įspūdingos „Nidos bangos by CITUS“

Nida – išskirtinis ir nepakartojamas Lietuvos kampelis, turintis milžinišką trauką daugumai lietuvių (ir ne tik). Nepakartojama, pasauliniu mastu vertinama gamtos oazė ir meniška aura, daugybę dešimtmečių traukianti skirtingų epochų intelektualus, kūrybiškas sielas ir ramybės išsiilgusias asmenybes, sukūrė šiam, tarp dviejų vandenų įsikūrusiam miesteliui sakralią aurą. Bet koks pokytis tokioje vietoje privalo būti labai atidus ir […]


Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

Komercinio nekilnojamo turto krizė jau pasiekia ir Lietuvą?

JAV jau kurį laiką kalbama apie komercinio NT krizę – poreikis biurams, milžiniškiems prekybos centrams ar gamykloms nustojo augti, o paimtas paskolas vystytojai grąžinti turi. Nerimaujama, kad ši tendencija jau pasiekia ir Europą. Vokietijoje komercinio NT kainos pirmąjį 2024 metų ketvirtį krito net 9,6 proc., o per paskutinį 2023-iųjų ketvirtį šis kritimas siekė net 12,1 […]