Vilniaus Kareivių g. įsikūręs verslo centras ELEVEN gavo BREEAM tvarumo sertifikatą

1

Vilniaus Kareivių g. įsikūręs verslo centras ELEVEN gavo BREEAM tvarumo sertifikatą

Šiaurinėje Vilniaus dalyje esančiam 8 aukštų verslo centrui ELEVEN, valdomam valdymo bendrovės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“, suteiktas BREEAM standarto įvertinimas. Tai – ilgiausiai pasaulyje veikiantis tarptautinis tvariųjų pastatų standartas, kurį šiuo metu sudaro devynios kategorijos, pagal kurias vertinamas pastato tvarumas. Lietuva pirmauja Baltijos šalyse kaip turinti daugiausia BREEAM metodu įvertintų sertifikuotų statinių – visoje šalyje šiuo metu esama daugiau negu šimtas tokių pastatų. Apie BREEAM vertinimo sistemą, svarbiausius kriterijus ir sertifikavimo proceso iššūkius išsamiau pasakoja BREEAM vertintojas Lietuvoje Kęstutis Kvietkauskas ir UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ direktorius Žydrūnas Lukauskas.

Kelionės į darbą ir iš jo – vienu automobiliu

K. Kvietkausko teigimu, norint gauti aukštą BREEAM standarto įvertinimą, svarbu stengtis, kad kiekvienoje kategorijoje būtų pasiekti kuo geresni rodikliai.

„Pastatas, surinkęs daugiau kaip 70 proc. galimų kreditų, laikomas aukštai įvertintu. Vertinant verslo centro ELEVEN tvarumą, buvo pasiekti beveik 77 proc. – tai vadinamasis excellent įvertinimas. Šiuo metu visoje Lietuvoje excellent ir outstanding įvertinimus gavusių pastatų yra 38“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Pasak jo, puikų verslo centro ELEVEN įvertinimą lėmė tokie veiksniai kaip patogus susisiekimas, pastate įrengtas automatinis patalpų mikroklimato valdymas, energijos suvartojimo monitoringo sistema ir kiti modernūs sprendimai, tokie kaip langai su saulės kontrole.

Valdymo įmonės UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ direktorius Ž. Lukauskas kaip vieną svarbiausių verslo centro ELEVEN požymių išskiria tai, kad jį ypač patogu pasiekti kaimynystėje gyvenantiems verslo centro darbuotojams.

„Didmiesčiuose gyvenantiems žmonėms svarbu per kuo trumpesnį laiką pasiekti darbą ir kitus kasdienius objektus. Kaimynystėje gyvenantys verslo centro ELEVEN darbuotojai skatinami kooperuotis ir į darbą ir iš jo vykti drauge, naudojantis vienu automobiliu. Specialiai tokiems automobiliams šalia pastato yra išskirtos parkavimo vietos, pažymėtos car pooling ženklu. Toks keliavimo būdas yra ne tik tvaresnis aplinkos atžvilgiu, bet ir padeda sutaupyti išlaidų degalams. Taip pat šalia verslo centro nuomininkams yra įrengtos trys naujos įkrovimo stotelės, kuriose vienu metu gali būti kraunami 6 elektromobiliai. O šalia – visos reikalingos paslaugos: sporto klubas, restoranai, prekybos centras“, – apie modernius verslo centro ELEVEN sprendimus pasakoja Ž. Lukauskas.

Verslo centre ELEVEN taip pat įrengta nemokama dviračių saugojimo patalpa, persirengimo kambariai ir dušai, dokumentų archyvavimo patalpos, 160 nemokamų automobilių stovėjimo vietų verslo centro darbuotojams ir Lounge tipo terasos poilsiui. Anot Ž. Lukausko, aplink verslo centrą ELEVEN aktyviai vyksta viso kvartalo konversija – naujų gyvenamųjų daugiabučių statytojai atranda šią vietą kaip patrauklią žmonėms gyventi, dirbti ir leisti laisvalaikį.

Tvarumas – ne tik ekologija

BREEAM vertintojas Lietuvoje K. Kvietkauskas teigia, kad aukštą standarto įvertinimą pasiekti ne taip jau paprasta – vertinant pastatų tvarumą, svarbus ne vienas konkretus rodiklis, o jų visuma. „Tvarumas – ne tik ekologija: jį sudaro tokie veiksniai kaip pastato patogumas, energijos sąnaudos, mažesnis taršos kiekis, gera lokacija ir kita. Kaip vieną svarbiausių veiksnių taip pat galėčiau išskirti „sveikatos ir gerovės“ kriterijų, apimantį pastate dirbančio žmogaus komfortą“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Specialistas pabrėžia, kad vertinant svarbu atskirti dvi pastatų kategorijas, kurioms taikomi BREEAM standarto reikalavimai skiriasi iš esmės.

„Tai – egzistuojantys pastatai ir tie, kurie dar tik projektuojami arba statomi. Verslo centras ELEVEN buvo vertinamas jau įgyvendinus projektą, todėl kilo nemažai iššūkių, reikėjo išskirti didžiausius pastato pranašumus. Kai pastatas yra baigtas, o projektuojant nebuvo planuota siekti tvarumo rodiklių, sudėtinga pasiekti aukštą įvertinimą. Jeigu pastatas vertinamas dar projektuojant, yra paprasčiau, nes iš anksto užsibrėžiami tikslai ir statybų procese jų nuosekliai siekiama“, – apie pastatų vertinimo skirtumus pasakoja K. Kvietkauskas.

Pasak jo, BREEAM sertifikatas naudingas ne tik statytojams, bet ir pastato nuomininkams bei investuotojams – jis parodo, kad pastatas yra pakankamai tvarus, todėl ateityje bus lengviau jį realizuoti rinkoje. „Užsienio kapitalo įmonės, atėjusios į Lietuvą, tikrai nesigilins į techninius statybos reglamentus, norėdamos suprasti, kuo pastatas yra patrauklus – tam pakaks pažvelgti į BREEAM sertifikatą“, – pasakoja K. Kvietkauskas.

Tarp šiuo metu verslo centre ELEVEN įsikūrusių įmonių – finansinio sektoriaus bei tradicinių ekonomikos sričių bendrovės „Kesko Senukai Digital“, „Inbank“, „Naresta“, „Tavo mokykla“ (TAMO dienynas), „Idex Baltic“ ir kitos.

Verslo centras ELEVEN, esantis Vilniuje, Kareivių g. 11B, yra viena iš investicinės bendrovės UTIISIB UAB „Pirmoji investavimo įmonė“ grupės, valdomos UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“, įmonių investicijų. Iš viso UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ valdo 4 investicines bendroves, kurių bendra turto vertė siekia 300 mln. eurų. Verslo centro ELEVEN sertifikavimas yra UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ veiklos kryptis, diegiant ESG politiką ir standartus, kuriant nuomininkams tvarią darbo aplinką.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Pesliakaitė, UAB ADVERUM

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Būsto paskola vyresniame amžiuje: ką reikėtų žinoti?

Vis dar sklando mitas, kad bankai yra linkę neišduoti būsto paskolų vyresniems asmenims. Vis dėlto, griežta amžiaus riba neegzistuoja ir viskas priklauso nuo asmens pajamų tvarumo, skolinimosi istorijos ir kitų faktorių. Ką dar reikėtų žinoti apie būsto paskolos ėmimą vyresniame amžiuje, pasakoja „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Nors vėlesnis gyvenimo tarpsnis nėra riba […]


„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirašė 13,2 mln. Eur kredito sutartį išskirtinio NT projekto Vilniuje plėtrai

„Pro Kapital Lietuva“ pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku“ dėl 13,2 mln. eurų paskolos. UAB „PK Invest“ direktorės Neringos Rasimavičienės teigimu, bendra investicija į plėtojamą „Miesto vilų“ projektą sieks 21 mln. eurų. Šiuo metu „Pro Kapital Lietuva“ įgyvendina paskutinį išskirtinio NT projekto etapą „Šaltinių […]


Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Tarptautinė bendradarbystės erdvių valdytoja IWG plečiasi Lietuvoje, darbo vietas steigia verslo centre „U219“

Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus“, verslo centre „U219“ Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biurų pastatą „U219“ valdo „Šeškinės projektai“, „Panevėžio statybos tresto“ dukterinė įmonė. IWG teigimu, Lietuvoje hibridinio darbo modelio […]


Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Konversija kuria tvaresnius miestus: kaip apleistos teritorijos tampa patraukliomis gyventi?

Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tarsi antrinis miesto erdvių panaudojimas, suteikiantis galimybę efektyvinti apleistas urbanistines vietas, plėtoti pastarųjų infrastruktūrą, didinti […]


Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Elektromobilių įkrovimo stotelės: kokias galimybes turi daugiabučių namų gyventojai?

Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ Vilniuje vadovas Tadas Kuznecovas ir elektromobilių krovimo sprendimą gyventojams bei verslui siūlančio „Inbalance grid“ vadovas Simonas Stankus. Elektromobilių įkrovimo stotelių […]


Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

Naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ didesnė dalis patalpų jau išnuomota

„EIKA Development“ valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2“ daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas“ bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos. Šalia Tauro kalno iškilsiantis 7300 kv. m administracinės paskirties pastatas bus 6 aukštų […]