Projekto vizualizacijas galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2Pyt4w9
Projekto video vizualizaciją galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2rxwxBR
Projekto video vizualizaciją peržiūrėti galite čia: https://youtu.be/dC0EkX6vTxE
Nuotraukas iš pristatymo galite atsisiųsti čia: https://bit.ly/2UEJuao
Spalį Aukščiausiajam teismui grąžinus UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ į viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ konkursą koncesijai suteikti, bendrovė šiandien detaliai pristatė siūlomą projektą.
„Pagrindinis mūsų tikslas – sukurti daugiafunkcį sveikatingumo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksą miesto gyventojams. Tai nėra tik nacionalinis stadionas, tai – erdvės šeimų laikui, vaikų mokymuisi ir laisvalaikiui, jaunimo sveikesniam gyvenimui ir saviraiškai.
Projekto pagrindinė ašis – beveik 17 tūkst. vietų nacionalinis stadionas ir beveik 9 tūkst. vaikų ir suaugusių per mėnesį priimsiantis neformalaus ugdymo centras. Tikime, kad kompleksas taps vilniečių bei miesto svečių susitikimų vieta, prieinama ištisus metus. Sukursime patogią, modernią, gamtai maksimaliai draugišką ir rinkos poreikius atitinkančią infrastruktūrą, o ja besinaudojantys gyventojai galės per sportą, kultūrinę ar pramoginę veiklą atrasti bendravimo džiaugsmą, pagerinti savo laisvalaikį ir sveikos gyvensenos įpročius,“ – apie projektą pasakojo Renatas Načajus, UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vadovas.
Nuo vaikų darželio iki olimpinio baseino ir oro gondolos
UAB „Vilniaus nacionalinio stadiono“ siūlomo projekto kaina – 77, 8 mln. eurų, projekte – beveik 17 tūkst. žmonių talpinantis 23 tūkst. kvadratinių metrų ploto UEFA 4 kategorijos standartus atitinkantis stadionas.
„Mes siūlome gerokai daugiau nei yra numatyta konkurso reikalavimuose. Kai prašoma įrengti 15 tūkst. talpinantį stadioną, mes suprojektavome beveik 17 tūkst. vietų, taip pat šalia konkurso sąlygose numatyto vaikų darželio, bibliotekos, neformalaus ugdymo centro, įrengsime olimpinius standartus atitinkantį 8 takų 50 metrų baseiną, laipiojimo centrą, erdves sporto klubui, viešajam maitinimui bei komercijai, bėgimo takelius viduje ir lauke, rekreacines zonas.
Greta papildomai sukuriamų erdvių, numatėme vietą oro gondolai, jungsiančiai kompleksą su miesto centru. Pastaroji projekto dalis – neįtraukta į biudžetą, tačiau šio projekto kontekste tai nedidelė investicija miestui, kuri sukurtų papildomą susisiekimo galimybę bei tarnautų kaip atrakcija miesto svečiams“, – sakė R. Načajus.
Projekte numatyta per 17 tūkst. kvadratinių metrų komercinio ploto ir 22 hektarai rekreacinės erdvės su BMX, riedučių parkais, lauko treniruokliais, vaikų žaidimo aikštelėmis, miesto apžvalgos aikštelėmis, dviratininkų ir pėsčiųjų takais.
„Vienas mūsų projekto išskirtinumų – modernus bėgiojimo takas sporto centro viduje. Lietuvoje orai nėra patys geriausi bėgikams, tad siūlome šiuolaikišką sprendimą – bėgimo taką su įkalnėmis ir nuokalnėmis po stogu, kurį ketiname pakabinti ore. Toks sprendimas ne tik taupo vietą pačiame statinyje, bet ir sukuria erdves sportui bei profesionalioms varžyboms viduje“, – pristatymo metu komentavo projekto architektė urbanistė Viktorija Puodžiūtė.
Partneriai – per 30 stadionų visame pasaulyje konsultavusi arena
„Mūsų komandoje – 25 skirtingų sričių ekspertai. Pradedant architektais, NT vystymo ekspertais, baigiant teisininkais, inžinieriais ir sporto žinovais. Projektą teikiame su partneriais – Amsterdamo arena, kurie savo žiniomis dalijasi nuo pirmųjų projekto žingsnių. Laimėjimo atveju jie ir bus mūsų partneriais projekto operavimo, vystymo klausimais.
Amsterdamo arenos komanda jau yra konsultavusi daugiau nei 30 projektų visame pasaulyje. Svarbu ir tai, kad ši arena – puikus viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo pavyzdys, kur komercinės veiklos yra sėkmingai integruotos į miesto socialinę plėtrą. Ši arena veikia pelningai, kas yra reta tarptautinių stadionų industrijoje. Šios ir daugelis kitų priežasčių lėmė, kodėl būtent Amsterdamo areną pasirinkome vienais svarbiausių partnerių rengiant ir įgyvendinant daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektą“, – teigė bendrovės direktorius R. Načajus.
UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ subrangovai – daugiau nei 300 projektų visame pasaulyje įgyvendinusi turkų bendrovė „KAYI“, „Budimex“, lietuviai „Fima“ ir „Elsis TS“. Subrangovų komandą ateityje, tikėtina, papildys didesnis profesionalų skaičius.
Daugiau nei 30 tūkst. valandų bus skirta vaikų užsiėmimams
Projekte numatyta, kad toks kompleksas sukurtų per 300 naujų darbo vietų bei prie valstybės biudžeto kasmet prisidėtų 1 milijonu eurų gyventojų pajamų mokesčio.
„Projektą kūrėme taip, kad jis būtų kuo naudingesnis Vilniaus miestui ir Lietuvos valstybei. Kompleksas sukurtų mažiausiai 338 naujas darbo vietas, neformalaus ugdymo centras per metus galėtų priimti per 9 tūkst. lankytojų. Be to, virš 30 tūkst. neformalaus ugdymo veiklos centro darbo valandų bus skirta Vilniaus miesto savivaldybei ir jai priklausančioms organizacijoms – jaunimo bei vaikų centrams, nevyriausybinėms jaunimo organizacijoms, o planuojamas vaikų darželis vienu metu galėtų priimti iki 300 vaikų“, – sakė R. Načajus.
Pranešimą paskelbė: Justė Karpavičiūtė, UAB „Gravitas Partners”
Išankstiniais kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis*, spalio mėn. naujų būstų sandorių skaičius Vilniuje ir Kaune augo: sostinėje praėjusį mėnesį fiksuotas absoliučiai geriausias pastarųjų trejų metų rezultatas, Kaune – antras geriausias šiemet, o Klaipėdoje aktyvumas vis dar mažesnis. Spalį Vilniuje sutarta dėl 386 naujų butų ir kotedžų pardavimo – beveik perpus gausiau […]
Sinoptikams ateinančiomis dienomis visoje Lietuvoje prognozuojant didelį vėją, daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity“ regiono vadovas Deividas Karalius primena apie paprastus veiksmus, kurie padės apsaugoti namus bei kitą turtą nuo galimos žalos. Šie veiksmai ypač aktualūs jeigu ilgajam savaitgaliui ketinate išvažiuoti ir palikti namus be priežiūros. Uždarykite tiek buto, tiek ir laiptinių langus bei duris […]
Nuo 2024 m. lapkričio 1 d. įsigalios nauji reikalavimai, pagal kuriuos bent 50 proc. naujai statomų visuomeninių pastatų konstrukcijų ir medžiagų turės būti sudaryti iš medienos ir kitų atsinaujinančios organinės kilmės statybinių medžiagų. Šių pokyčių tikslas – skatinti aplinkai draugišką statybą ir prisidėti prie anglies dvideginio emisijų mažinimo. „Statybose diegiame pokyčius, kurie ilgainiui taps Lietuvos […]
Smulkus verslas dažnai veikia su ribotais ištekliais, todėl ekonomiškas ir funkcionalus patalpų sprendimas yra itin svarbus. Nedidelių patalpų nuoma Kaune yra populiarus pasirinkimas, nes leidžia efektyviai naudoti finansus ir kartu mėgautis fizinės erdvės privalumais. Smulkiems verslams nereikia didelių biurų – mažesnės, specializuotos patalpos gali visiškai atitikti poreikius, nesvarbu, ar tai būtų dirbtuvės, kūrybinės studijos, mažas […]
Šiais laikais energijos taupymas ir ekologiškumas tampa vis svarbesniais aspektais įvairiose srityse. Taigi nenuostabu, jog SIP namai sparčiai populiarėja visame pasaulyje. SIP technologija pasižymi ne tik greitu statybos procesu, tačiau ir puikiomis izoliacinėmis savybėmis, optimalia kaina, ilgaamžiškumu. Visgi, jeigu apie šiuos namus girdite pirmą kartą, skaitykite straipsnį toliau. Trumpai aptarsime kas yra SIP technologija, taip […]
Pastaruoju metu Šiauliuose galima matyti ypač daug statybinių kranų, tiek realizuojamų projektų, ko gero, nebuvo per visą nepriklausomybės laikotarpį. Prie Šiaulių arenos startavo regbio-futbolo maniežas, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje statomas infekcinių ligų skyrius. Kalbant apie gyvenamąją statybą, Trakų gatvėje, buvusio Duonos kombinato vietoje sparčiai kyla gyvenamasis kompleksas, naujas daugiaaukštis statomas tarp Višinskio ir Vasario 16-osios gatvių, […]