dažaiSienos užima didžiausią patalpos dalį ir yra vienas pagrindinių apdailos akcentų. Natūralu, kad ieškodami apdailai skirtų medžiagų, susiduriame su rimta dilema: ką pasirinkti? Tapetus ar dažus? Ieškodami teisingo sprendimo, visų pirma turėtumėte įvertinti kiekvienos medžiagos privalumus ir trūkumus.

Sienų paruošimas

Jei nusprendėte atnaujinti sienas, pirmiausia turite jas tinkamai paruošti. Nepamirškite, kad būtent nuo to priklausys ne tik galutinis rezultatas, bet ir pasirinktos apdailos ilgaamžiškumas. Jei sienos yra nelygios, kruopščiai jas išlyginkite, jei ant sienų pastebėjote smulkesnių defektų, pašalinkite juos naudodami sausus mišinius, pvz., tinką arba glaistą. Jei nusprendėte pakeisti tapetus, visų pirma nulupkite senuosius. Šiam darbui reikėtų naudoti specialius įrankius. Tuomet švariai nuvalykite paviršių – ant jo negali likti nei tapetų likučių, nei senų klijų. Jei to reikia, siena nuglaistykite ir nušlifuokite.

Dažytos sienos

Sienų dažymas yra labiausiai paplitęs ir vienas paprasčiausių apdailos būdų. Tai nėra sudėtingas ar specifinių žinių reikalaujantis darbas, be to, šiandien galima rinktis iš daugybės spalvų variantų. Beje, spalvos pasirinkimas neretai tampa sunkiausiu etapu, kadangi kiekviena spalva turi mažiausiai 50 savo atspalvių. Sienų apdailai skirti dažai gali būti matiniai arba blizgūs. Matiniai dažai tinka minimalistinio stiliaus interjerui, ramaus būdo žmonėms. Matinė spalva atrodo natūraliai, į save neatkreipia aplinkinių dėmesio. Blizgūs dažai puikiai atspindi šviesą, todėl išryškina pasirinktą spalvą. Vienas didžiausių dažytų sienų privalumų yra lengva jų priežiūra. Sienas galėsite plauti ar valyti, o spalvai nublukus, papuošti jas naujais dažais. Be to, visos priemonės, naudojamos sienų dažymui, nėra brangios. Svarbiausia, kad turėtumėte volelį ir teptuką. Jei patalpa aukšta, pravers ir kopėčios. Pačių dažų kaina skiriasi priklausomai nuo gamintojo.

Tapetuotos sienos

Ilgą laiką sienų tapetavimas siejosi su sunkiu ir varginančiu darbu, kadangi tapetai būdavo ploni, ant jų sunkiai laikydavosi klijai, o sukurti lygią apdailą, t. y. puikiai derančią tarpusavyje, be oro burbuliukų ir atsiklijavusių kampų, buvo beveik neįmanoma. Tačiau laikai pasikeitė. Šiandien tapetai gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų, pvz., audinio, vinilo, žolės, storo popieriaus ir t. t. Be to, galima rinktis iš itin didelės spalvų ir raštų pasiūlos. Rinkoje parduodami ir vandeniui atsparūs, garsą izoliuojantys ar net priešgaisrine namų apsauga besirūpinantys tapetai. Vienas didžiausių tapetų trūkumų yra tai, kad jų klijavimui visuomet pravers dar vieno žmogaus pagalba.

Įvertinkite patalpą

Nors tapetai ar dažai puikiai tiks svetainės, miegamojo ar vaikų kambario sienų apdailai, vis dėlto šis pasirinkimas ne visada yra pats tinkamiausias. Bandydami apsispręsti, kas geriau – dažai ar tapetai, turėtumėte nepamiršti ir kitų sienos apdailos medžiagų, pvz., tokiose patalpose kaip virtuvė ar vonios kambarys susiduriame su nuolatine drėgme ir nešvarumais, todėl praktiškiausias sprendimas būtų keramines plyteles. Jei nenorite visos sienos kloti plytelėmis, galite jomis padailinti tik tam tikrą zoną, pvz., virtuvėje ties kriaukle, spintelėmis ir virykle. Likusią teritoriją galite puošti dažais arba tapetais, tačiau puikus pasirinkimas būtų ir plastikinės dailylentės ar kamštine danga.

 
Kiti skelbimai:
 
Ecovacs Window Cleaning Robot WINBOT X
 
Dell Latitude 7490 Black, 14 “, Full HD, 1920 x 1080 pixels, Matt, Intel Core i5, i5-8250U, 8 GB, DDR4, SSD 256 GB, Intel UHD, No Optical drive, Linux, 802.11ac, Bluetooth version 4.2, Keyboard language English, Keyboard backlit, Warranty ProSupport Onsit
 
Ocean Mist Volume Apimties suteikiantis šampūnas, 100 ml
 
Tristar KA-5043 termoventiliatorius