stogasŠilumos izoliacinių medžiagų pasiūla išties didelė – pirkėjams siūloma akmens ir stiklo vata, kamštinės medžiagos, putų polistirolo plokštės ir kiti šiltinimo elementai. Išsirinkti visus mūsų lūkesčius atitinkančią priemonę nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei norite priimti optimaliausią sprendimą, visų pirma turite žinoti konkrečių medžiagų izoliacines savybes, įvertinti jų atsparumą drėgmei ir cheminėms medžiagoms, naudojimo intervalą skirtingose temperatūrose, ekologines ir priešgaisrines medžiagos savybes. Žinoma negalima pamiršti ir praktinės pusės, t. y. pasidomėkite, ar šie gaminiai yra lengvai pjaustomi ir montuojami.

Ieškodami patikimos šiltinimo medžiagos, atsižvelkite į tai, kokiu tikslu ji bus naudojama. Be to, siekdami kokybės, perskaitykite ant produkto pakuotės nurodytus ženklinimo rekvizitus (prekės pavadinimas, gamintojo prekės ženklas ir įmonės adresas, importuotojo prekės ženklas ir įmonės adresas, gaminio kilmės šalis, tiesioginė medžiagos paskirtis ir naudojimo specifika, partijos numeris ir t. t.). Jei šių rekvizitų nėra, t. y. produktas yra neženklintas, rekomenduojame šio gaminio atsisakyti.

Vertindami šilumos izoliacines medžiagas, nepamirškite, kad akmens vatos gaminius galima naudoti itin aukštoje – 900°C – temperatūroje. Tuo tarpu stiklo vata ir jos gaminiai gali būti naudojami mažesnėje nei 680°C temperatūroje, o putų polistirolas negali viršyti 60°C temperatūros. Dėl šios priežasties putų polistirolas ir putų poliuretano plokštės nerekomenduojamos saunų kabinų sandarinimui, kadangi veikiamos kaitros jos ims deformuotis. Be to, putų polistirolas neturėtų patirti tiesioginio kontakto su organiniais tirpikliais ir specifinėmis medžiagomis, į kurių sudėtį įeina acetonas, benzinas ar toluolas. Chemikalams atsparūs mineralinės vatos gaminiai.

Ieškantiems termoizoliacinių medžiagų rekomenduojama objektyviai įvertinti pluoštinių medžiagų pluošto struktūrą, kadangi ji lemia visos medžiagos stabilumą. Jei medžiaga yra deformuota, ji negali užtikrinti pageidaujamos izoliacijos. Be to, nuo medžiagos struktūros tiesiogiai priklauso ir jos atsparumas spaudimui. Vertinant medžiagas, būtina atsižvelgti ir į jų atsparumą vandeniui bei ugniai – priešgaisriniu požiūriu visos medžiagos yra skirstomos į degias, sunkiai degias ir nedegias. Pastarosios yra pačios saugiausios. Šiai grupei priskiriama akmens ir stiklo vata.

Akmens ir stiklo vata sudaro mineralinių vatų grupę. Svarbiausias šių gaminių skirtumas yra jų gamybos technologija ir žaliavų panaudojimas. Be to, šios vatos skiriasi savo tankiu, t. y. svoriu – tai itin svarbu, ieškant medžiagos nuolatinės apkrovos veikiamoms vietoms. Vis didesnio pirkėjų susidomėjimo sulaukia stiklo vata. Nors minėtoji medžiaga atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, daugelis gyventojų vis dar tiki klaidingais mitais, pvz., vienas jų tvirtina, kad stiklo mineralinė vata bijo drėgmės ir sukrenta. Tiesa tokia, kad neteisingai sumontuota gali sukristi tiek stiklo, tiek akmens vata. Siekiant aukščiausio rezultato būtina įvertinti statinio karkaso plotį ir dėti keliais procentais daugiau pasirinktos medžiagos. Nereikėtų pamiršti ir stiklo vatos ekonomiškumo – didžiąją šios medžiagos dalį (beveik 90 proc.) sudaro antrinio perdirbimo stiklas, o rišikliui naudojamos greitai atsinaujinančios žaliavos. Dėl unikalios gamybos technologijos, stiklo vatos gaminiai sertifikuojami darnią plėtrą ir ekologiją liudijančiais sertifikatais.

Kiti skelbimai:
 
Silk EyeLift Cream Kremas odai aplink akis, 30ml
 
Chateau de Beaute Vino Sheen Fusion Fluidas išlyginantis smulkias ir gilias raukšles, 30ml
 
PE-6011E Vakoss pūkų rinkiklis žalias
 
Nespresso Espresso Livanto kavos kapsulės 10vnt.