dažaiGalima teigti, kad dažai – bene pati svarbiausia namų vidaus apdailos priemonė. Dažyti puikiai moka visi šeimos nariai, tačiau taip tikrai nėra, nes neužtenka vien į rankas paimti dažų volelį ar specialų purškiklį. Žinoma, dažymo galima imtis ir patiems, tačiau reikėtų žinoti kelis esminius faktus, kurie yra susiję su esminėmis dažų savybėmis.

Gruntavimas prieš imantis sienų dažymo

Prieš imantis sienų dažymo – galutinio etapo – reikėtų panaudoti kokybiško grunto arba giluminio grunto. Gruntas yra specialia medžiaga, kuri leidžia dažams geriau sukibti su paviršiumi, kuris yra dažomas. Dėl grunto galima išgauti intensyvesnes, gražesnes, blizgesnes spalvas, dažai gražiai išsilieja, padengia sienas lygiau ir t. t. Be to, naudojant gruntą, dėmės neprasiskverbia per dažų plėvelę ir yra paviršiuje nematomos.

Gruntas sienas ir tinkamai išlygina. Ne paslaptis, kad po tinkavimo sienos dažnai būna nelygios, grublėtos, o sienų dažymas reikalauja ypatingo lygumo ir preciziškumo. Net ir sienas gruntuojant patyrusiems profesionalams, plika akimi matomų menkų nelygumų kartais nepavyksta išvengti. Žinoma, jie pastebimi tik labai atidžiai žiūrint arba tuomet, kai ant dažytos sienos krenta šviesa. Taigi kiekviena vidaus apdailos priemonė yra esminė ir svarbi: mažiau dėmesio statybų procese galima skirti pirminiams statybos procesams, dedant vidinius sluoksnius, kurie nebus matomi.

Apie spalvas

Prekybos centrai siūlo įsigyti daugiausia baltos spalvos dažų, kurie yra pagaminti vandens pagrindu. Tačiau išrankiųjų pirkėjų balti nuobodoki tonai nesudomina: jie ieško įvairesnių, įmantresnių spalvų, kurios atitiktų mintyse puoselėjamą interjero dekoro viziją. Reikiamus spalvų derinius sukuria specializuotos parduotuvės ir centrai. Bet yra vienas „bet“: taupantieji sienų, lubų, fasadų dažus perka skirtingose vietose, norėdami sutaupyti, taigi neretai dažai tarpusavyje nedera, yra ne visuomet pritaikyti dažyti tam tikriems paviršiams. Šiuo atveju irgi labai praverčia konsultacijos su patyrusiais meistrais arba prekybos centrų darbuotojais. Taigi, kaip jau minėta, dažai – toji esminė ir pati svarbiausia vidaus apdailos priemonė, kuri atsidurs paviršiuje ir bus matoma plika akimi, taigi jos kruopštus pasirinkimas yra labai svarbus.

 
Kiti skelbimai:
 
Samsung Galaxy S9 SM-G960FZKDSEB mobilus telefonas 64GB Black
 
Antakių paletė
 
Mineralinė pudra Cinnamon, 9 g
 
Žėrinti paletė veidui