Blokiniai namai ir jų bėdos

Blokinių namų problemos
Drėkstančios sienos – ir daugelio blokinių namų bėda. Betoniniai blokai neatsparūs permainingam pajūrio klimatui ir temperatūrų svyravimams, todėl ima trūkinėti. Pro vos matomus mažus įtrūkimus skverbiasi drėgmė ir šaltis, tad šie įtrūkimai ilgainiui dar labiau plečiasi.
Greitoji pagalba tokiam namui – temperatūrų svyravimams atsparūs hermetikai, kuriais izoliuojamos blokų sandūros ir atsiradę plyšiai. Lietuvoje kokybiškomis, įvairių rūšių hermetinimo medžiagomis prekiauja daugelis firmų.
Kartais žmonės sugalvoja blokinių namų siūles užsandarinti cemento mišiniu. Tačiau taip problema išsprendžiama tik laikinai: po pirmos žiemos siūlės vėl siurbs drėgmę, nes cementas itin neatsparus klimato poveikiui ir prastai sukabina dvi skirtingas medžiagas. O hermetikas dvi skirtingas medžiagas sujungia ir puikiai atlaiko labai didelius temperatūrų svyravimus.
Hermetikais prieinamoje vietoje užsandarinti plyšius gali ir pats namo gyventojas. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad tuomet iš vienos vietos drėgmė slinks į apačią, pas kaimyną. Optimalus sprendimas – kompleksiškai spręsti visas pastato sandarumo problemas, pasitelkus specialistus ir renovuojant drėgstančią namo dalį.
Pastato konstrukcijos vaikšto priklausomai nuo atmosferos poveikių, išorinių ir vidaus apkrovų. Konstrukcijos bei medžiagos deformuojasi nevienodai, todėl plyšių išvengti sunku – reikia, kad kas nors atremtų deformacijas. Tai ir atlieka hermetikai, kurie patikimai prikimba prie paviršių ir gali deformuotis 30-50 proc. neplyšdami. Dažnai namo kampuose pradeda siena drėkti ir pradeda augti pelėsis „statybinis grybas „ Šiuo atveju numatomos dvi problemos arba viena iš jų drėgmė arba šaltis . Kai nepakanka vėdinimo nors šilumos užtektinai, kambaryje kuriame gyvename drėgmė atsiranda nuo žmogaus kvėpavimo ,drabužių džiovinimo ant šildymo sistemos . Atidarius langą pasidaro šalta todėl žmonės žiemos metu vengia darinėti langus ,bet jeigu nepakanka vėdinimo drėgmė pradeda kauptis ant lango stiklo, laukinės sienos kampuose .Problemą įmanoma įveikti įrengiant papildomą vėdinimą .
Didžiausia blokinių namų bėda – jų sienų šiluminė varža triskart mažesnė už norminę. Kai sienos sudrėksta, varža dar labiau sumažėja. Kompleksiškai problema sprendžiama fasadus papildomai apšiltinant ir įrengiant apsauginį sluoksnį.

A. Žvirblio IĮ, turinti daugiametę patirtį, siūlo Jūsų įmonės administruojamuose namuose, atlikti gyvenamųjų namų blokų sujungiamųjų siūlių hermetizavimo darbus.
Fasadų hermetizavimas yra viena didžiausių šiuo metu esančių problemų, ypač senos statybos namuose, nors dažnai statytojas „sutaupo,, ir statant naują namą. Neįrengus siūlių arba jas įrengus netinkamai siūlę prarandame šilumą, į siūlę patenka drėgmė, teršalai. Siūlei pridrėkus, sudrėksta ir konstrukcijos aplink siūlę, tada siūlė peršala. Siūlei peršalus ant sienų iš vidinės pusės kaupiasi drėgmė pelėsis, prarandamas komfortiškumo jausmas… Tai yra įvairiausios siūlės statyboje tarp įvairiausių konstrukcijų, kaip siūlės aplink langus, sienų panelių, siūlės tarp laikančių kostrukcijų ir sienų, grindų, lubų. Tokios siūlės įrengiamos norint įzoliuoti oro srautus, šilumos praradimus, garsą, dulkes, nešvarumų patekimą tarp siūlų. Kadangi tokių konstrukcijų poslinkiai paprastai yra dideli lyginant su siūlės pločiu, hermetikas turėtų būti elastingas. Taip pat svarbus veiksnys yra hermetiko sukibimas su paviršiais, nes dažnai tenka hermetinti siūles tarp skirtingų medžiagų konstrukcijų. Siūlė tarp lango ir sienos gali buti metalas+plastikas+betonas+medis ir t.t.
Mūsų įmonės siūlių hermetizavimą atlieka tokiu būdu:
Siūlė išvaloma, atitrūkęs tinkas pašalinamas.
• Siūlėse tvirtinamas termoizoliacinis izopleninis tarpiklis;
• Siūlės dengiamos hermetizuojančia mastika;
• Esant įtrūkimams sienoje, jie užtaisomi;
• Suformuoja lygią elastinę plėvelę;
• Jį galima dažyti po 24 val.;
• Labai gerai sukimba su statybiniais betoniniais paviršeis;
• Gerai limpa prie betkokių statybinių medžiagų;
• Hermetiko temperatūros atsparumas: -30°C-+80°C Išvedami alsuokliai; . Be siūlės išvalymo tik užtepant hermetiku 20 Lt. Vienas bėginis metras. Su siūlių išvalymu 30Lt. už bėginį metrą. Tepant bloką su hermetiku 1 kvadrato kaina 30lt. .Siūlėms garantija 5 metai
Mažo tankumo betonas 1,15
Ledas – 10oC 2,30
Norint išvengti šių problemų, reikia siūlę įrengti taip, kad ji būtų šilta ir hermetiška .

Siūlės įrengimas
Siūlės apšiltinti tinka elastingos didelės šiluminės varžos medžiagos – mineralinė vata, vandens neįgeriantys užpildai, kaip antai polietileninės suspaustos juostos, besiplečiančios juostos ir pan. Nepatartina naudoti poliuretano putas. Jos laikui bėgant praranda elastingumą, įgeria vandenį, yra.
Įrengiant šilumos izoliaciją pasirūpinkite, kad ji nesusėstų, neatsirastų laisvų tarpų. Tremco siūlo šilumos izoliaciją įrengti iš polietileno juostų su uždaromis poromis. Ši juosta įkišama į siūlę suspausta apie 20-25 , todėl konstrukcijoms judant visada sandariai užpildo siūlę. Juosta yra elastinga, dėl uždarų porų neįgeria vandens. taip pat yra ilgaamžė.
Dar viena svarbi jos paskirtis siūlės geometrinių matmenų suformavimas. Ji įrengiama tokiame gylyje, kad būtų patogu užtepti hermetiką ir jis būtų reikalingo gylio.

Hermetizuojančios mastikos

Poliuretaninis hermetikas yra labai elastingas – elastingos deformacijos yra iki 50 suspaudžiant ir iki 100 ištempiant. Iki nutrūkimo hermetiką galima tempti bent iki 700 . Hermetikas puikiai prikimba prie betono net be grunto. Sukibimo jėga laikui bėgant nemažėja. Hermetikas nekietėja. Dymonic yra atsparus atmosferiniams poveikiams, rūgštiems lietums, UV spinduliams, todėl yra ilgaamžis. Jo išbandytas tarnavimo laikas yra ne mažiau 30 metų.
Hermetikas į paruoštą ir švarią siūlę tepamas švirkštu, po to išlyginamas mentelėmis. Taip jis patikimai prispaudžiamas prie konstrukcijų ir puikiai užsandarina siūlę.
Kad siūlėje susirinkęs vanduo galėtų pasišalinti, įrengiamos ventiliacinės angos, tam naudojami smulkūs vamzdeliai, įrengiami siūlėje kas 2-3 metrus. Taip įrengta siūlė bus patikima, šilta, hermetiška ir ilgaamžė.
Svarbu Dažnai rangovai ar užsakovai, norėdami sutaupyti renkasi kitokį sandarinimo būdą – pvz., uždažymą elastingais dažais.Norime pabrėžti, kad toks būdas yra visiškai neatitinkantis reikalavimų ir prieštaraujantis hermetiko gamintojo naudojimo nurodymams .Taip įrengiama siūlė nėra apšildoma, yra nevėdinama ir neatitinka keliamų šilumos izoliacijos ir hermetiškumo reikalavimų. Be to plonu sluoksniu užtepta mastika greitai yra dėl atmosferinio poveikio, saulės spindulių ir praranda bet kokias deklaruotas izoliacines, hermetizuojančias savybes.
Tik tinkamai įrengta siūlė užtikrins, kad drėgmė jūsų patalpose, ant sienų sumažės, o tuo pačiu ir pelėsis neturės galimybių augti.
Sienų hidroizoliavimas

Kadangi pastato sienos daugiausiai veikiamos drėgmės rūgščių lietų, ultravioletinių spindulių, atmosferos teršalų – sienų betonas greitai eroduoja [yra].Drėgmė ir CO2 lengvai prasiskverbia iki armatūros: armatūra koroduoja konstrukcija silpnėja. Suremontavus konstrukcija hidrofobinėmis medžiagomis, ji atgauna savo buvusį stiprumą, apsaugo viduja esančią armatūrą, ženkliai pagerėja estetinis vaizdas. Labai didelis privalumas – sienų nudažymas apsaugine danga. Danga neleidžia į betoną gertis vandeniui, tačiau leidžia iš konstrukcijos išgaruoti drėgmei. Sausas betonas kelis ar net keliolika kartų pagerina sienos šilumos įzolecines savybes. Be to ši danga išlieka visada švari, nes su vandeniu neįgiare teršalų. Viena didžiausių problemų ir nuolatinis stambiaplokščių namų savininkų galvos skausmas yra nesandarios siūlės tarp atitvaros panelių. Anksčiau šios siūlės būdavo užpildomos hermetikais, kurių sukibimas ir elastingumas nebuvo pakankamas patikimam sandarumui užtikrinti. Be to siūlės nebuvo pakankamai gerai apšiltintos, o peršalusi siūlė yra viena pagrindinių drėgnų sienų ir pelėsių patalpoje priežasčių.
Tad pasižiūrėkime, kas yra svarbu įrengiant siūles tarp panelių, į ką atkreipti dėmesį, kaip tai atlikti gerai, kaip pasiekti patikimumo ir ilgaamžiškumo.
Konstrukcinė siūlė tarp panelių yra maždaug 20-30 mm pločio. Šilumos izoliacija įrengiama nebuvo. Siūlė būdavo užpildoma elastinga mastika – hernitu – o ant viršaus užtepama kalkiniu-cementiniu skiediniu. Hernitas neturėjo pakankamai sukibimo jėgos, kad patikimai priliptų prie visų konstrukcijos kraštų. Be to jo sukibimo su konstrukcijomis jėga nuolat mažėdavo. Skiedinys savo ruožtu yra neelastingas ir skilinėdavo nuo menkiausių konstrukcijų poslinkių. Per suskilinėjusį skiedinį į siūlę lengvai patenka lietaus vanduo. Be to net ir nesuskilinėjęs skiedinys yra laidus vandeniui ir lietaus vanduo lengvai įsigeria į siūlę. Dėl nepatikimo hermetizuojančios mastikos sukibimo vanduo lengvai gali gertis į siūlės gilumą, susigerti į porėtą betoną, panelio apšlitinamąjį sluoksnį. Žiemą vanduo užšąla, šaldo vidinius sienos paviršius, dėl to sienos drėksta, atsiranda pelėsis. Sulyginimui pateikiame šilumos laidumo parametrus:
Aukštuminiai darbai atliekami žmonių, kurie turi specialią alpinistinę įrangą. Su mūsų teikiama paslauga jūs galite nuplauti objekto fasadą, hermetizuoti blokinių ar panašių namų siūles, atlikti greitai, pigiai ir kokybiškai darbus. Mūsų specialistai yra savotiška atsvara ar pakaitalas paslaugoms, kurios teikiamos pastatams naudojant kabančias darbo aikšteles – „lopšius“ ar kitą brangią įrangą. Jei palyginsite mūsų įmonės aukštuminių darbų bei įrangos kainas ir kolegų siūlančių savo paslaugas, naudojančius kabančias darbo aikšteles, pastebėsite akivaizdų pranašumą kainoje. Brangios įrangos montavimas ir demontavimas visada yra įskaičiuojamas į darbų sąmatas. Jei pritvirtinti prie pastato sienos „lopšį“ ir darbo metu būtina pakeisti jo buvimo vietą, bei pabaigoje demontuoti įrangą, reikės ne vieno žmogaus, o tiksliau sąkant ištisos brigados ir krovininio transporto. Aukštutminius darbus atliekančio specialisto, įranga telpa į mažą krepšelį, o galima atlikti paslauga yra tokios pačios kokybės ir apimties, kaip ir kabančiomis aikštelėmis besinaudojančių specialistų. Aukštuminių dabų galimybės yra žymiai platesnės nei namų ir fasadų siūlių hermetizacija. Kaip pavyzdys gali būti jūsų namo sodybos aukšto ir senyvo medžio šakų retinimas.
Mes dirbame vienu metu 4-ri žmonės ,tai tas pat kaip vienu metu keturi bokšteliai, arba keturi dideli lopšiai . Kaip patys suprantate darbų sparta greitėja . Kas nemažai aktualu gyventojams mus nemaišo šalia namo augantys medžiai ir gėlynai.

LOKALONĖ SĄMATA Vieno bėginio metro siūlės su išvalymu

Ei.nr. Medžiagų pavadinimas Mato vnt. Kiekis Kaina Suma
1. Hermetikas drėgniems paviršiams
l 0,3 35.00 10.50
2 Tarpinė m 1 5.00 5.00
3 Giluminis gruntas l 0,2 4.00 0.80
4 Darbas m 1 10.00 10.00
5 Įranga 1 1.700
6. Kitos išlaidos įskaitant transportą 2.00
7. Viso 30.00

Suma žodžiais : Trisdešimt litų 00 centai

Sąmatą sudarė : Antanas Žvirblys

Hidroizoliavimo tikslas:
• Padidinti plytinių ir tinkuotų fasadų, parapetų, blokų ir kitų konstrucinių elementų atsparumą šalčiui;
• Užkirsti kelią puvėsių, pelėsių ir samanų atsiradimui ant šiferinių ir čerpinių stogų, druskos nuosėdoms ant plytų;
• Apsaugoti sienas nuo peršlapimo ir termoizoliacinių savybių praradimo;
• Padidinti dažų ilgaamžiškumą 2-6 kartus.

Hidroizoliacijos (hidrofobizacijos) priemonės prasiskverbia į medžiagas ir daro jas nepraleidžias drėgmei. Medžiagas po apdirbimo šiomis priemonėmis darosi lengvesnės, tvirtesnės bei atsparesnės tokiems, kaip ,,šaldymas-šildymas,, Tokiu būdu didinamas medžiagų ir konstrukcijų ilgaamžiškumas. Reikia pabrėžti, kad po apdorojimo medžiagų spalva bei struktūra praktiškai nesikeičia.
Garantija – 5 m.
Kaina 1 kvadratinio metro 25 Lt.

Komercinį pasiūlimą pristato:

A. Žvirblio IĮ
Įmonės savininkas: Antanas Žvirblys
Kontaktinis telefonas: 868908727
El. Paštas: antanasv81 gmail.com

ID: 574334   2014 03 30

Kiti skelbimai:
 
Silk EyeLift Cream Kremas odai aplink akis, 30ml
 
Chateau de Beaute Vino Sheen Fusion Fluidas išlyginantis smulkias ir gilias raukšles, 30ml
 
PE-6011E Vakoss pūkų rinkiklis žalias
 
Nespresso Espresso Livanto kavos kapsulės 10vnt.
Voras – nestandartinių baldų gamyba

Voras – nestandartinių baldų gamyba

UAB „VORAS IR KO“ pagal individualius užsakymus projektuoja ir gamina ĮVAIRIUS BALDUS: miegamojo kambario baldus; biuro ar darbo kambario baldus; prieškambario baldus; svetainės baldus; vaiko kambario baldus; virtuvės baldus; slankiojančias duris; slenkančias sistemas, pertvaras; baldus su įvairiais atvaizdais iš nuotraukų ar kt. (laminuojant stiklą); drabužines; PREKYBINIUS BALDUS IR ĮRANGĄ kosmetologijos ir grožio salonams, kirpykloms, kavinėms […]

  Įvairūs » Vilniaus m. sav.,
Vidaus ir lauko palangės
8 €

Vidaus ir lauko palangės

Atitinkamai parinktos palangės papuoš jūsų interjerą ir suteiks namams jaukumo. Rekomenduojame kokybiškas palanges, kurioms gamintojas suteikia garantijas, o daugumos gaminių gamybos procesas ir kokybė patvirtinti ISO9001, ISO14001 sertifikatais: 1. vidaus ir lauko palanges iš lieto marmuro; 2. vidaus palanges iš akrilo akmens; 3. vidaus ir lauko palanges iš granito ir marmuro; 4. vidaus palangės iš […]

  Įvairūs » Kauno m. sav.,
PRANCŪZŲ GAMYBOS ĮTEMPIAMOS LUBOS. garantija 1
20 €

PRANCŪZŲ GAMYBOS ĮTEMPIAMOS LUBOS. garantija 1

PRANCŪZŲ GAMYB. ĮTEMPIAMOS LUBOS. garantija 10m.. 20 € 865653075 Rašyti el.laišką Adresas:Kiti miestai, ID: 4363   2018 12 15 Kiti skelbimai:   Silk EyeLift Cream Kremas odai aplink akis, 30ml   Chateau de Beaute Vino Sheen Fusion Fluidas išlyginantis smulkias ir gilias raukšles, 30ml   PE-6011E Vakoss pūkų rinkiklis žalias   Nespresso Espresso Livanto kavos […]

  Įvairūs »
BENDRASTATYBINIAI DARBAI

BENDRASTATYBINIAI DARBAI

· Grindų betonavimas · Pramoninių grindų betonavimas · Betonavimo darbai · Pagrindo paruošimo darbai · Apdailos, statybos darbai · Griovimo darbai (statybines atliekas išsivežame patys) · Gipskartonio montavimas(sienos, lubos, įvairios konstrukcijos) · Glaistymas, gruntavimas, dažymas · Sienų, lubų lyginimas · Plytelių klijavimas · Šildomų grindų įrengimas · Inžinierinių tinklų klojimas (santechnikos darbai ) · Šiltinimo […]

  Įvairūs »
LANGŲ REMONTAS;STIKLO PAKETŲ KEITIMAS

LANGŲ REMONTAS;STIKLO PAKETŲ KEITIMAS

UAB quot;Langų Servisas quot; atlieka plastikinių, medinių, aliumininių langų ir durų remonto darbus. Taip pat atliekame profilaktinę patikrą prieš žiemą: sureguliuojame varstymą, sandarumą, pralaidumą.Keičiame išdužusius,skilusius ar išsihermetinusius stiklo paketus naujais,visų rušių languose.Jei Jūs dar neturite kokybiškų langų – siulome juos įsigyti. quot;Langų servisas quot; – mes prikelsime Jūsų langus antram gyvenimui . Algirdo 26 8-5-215-17-70 […]

  Įvairūs » Vilniaus m. sav.,
Tarptautiniai perkraustymai

Tarptautiniai perkraustymai

UAB Parnasas vykdo tarptautinius perkraustymus Europoje ir visame pasaulyje Organizuojame ir vykdome visa kraustymo eiga Supakuojame ir paruosiame Jusu daiktus pervezimui Tarptautiniams perkraustymams daiktus pakuojame i konteinerius, atitinkancius fitosanitarijos reikalavimus Esant reikalui, atstovaujame muitineje Kontaktai: Mob.tel.: +370 656 80235 Telefonas: +370 5 2715959 Faksas: +370 5 2754229 Skype: Perkraustymas E.pastas: sales parnasas.lt 0037065680235 Rašyti el.laišką […]

  Įvairūs » Vilniaus m. sav.,