Ar verta statyti medinę tvorą?

Ar verta statyti medinę tvorą?

Namo tvora dažniausiai pradedama statyti tik kai baigiasi statybos darbai, išvežamos statybinės šiukšlės, pradedama tvarkyti aplinka. Tvorų pasirinkimas yra toks pat įvairus, kaip ir namo statybos būdai. Medines tvoras renkasi tie, kurie vertina tradicijas, metalinės mėgstamos dėl ilgaamžiškumo, plastikinės – ieškantiems paprastumo, yra net gi žaliuojančių, kurios teikia neatsiejamą ryšį su gamta. Tvorų sistemos susideda iš kelių skirtingų detalių. Tai tvoros pamatas, stulpeliai, kurie gali būti metaliniai, mediniai ar betoniniai, mediniai tvorų skydai, vartai. Pakalbėkime kiek plačiau apie bene vienas populiariausių – medines tvoras.

Medinės tvoros yra prieinamos visiems, norintiems aptverti privačią teritorija. Jų kainos už kvadratinį metrą priklauso nuo projekto sudėtingumo, originalumo, naujumo ir statybos metodo. Prieš nusprendžiant, kokią tvorą rinktis, reikia gerai įvertinti jos statybos kaštus, paskirtį, konstrukcijos sudėtingumą, medžiagas, gamtos ir aplinkos tausojimą bei priežiūrą. Medinės tvoros, turi būti pasirenkamos ir atsižvelgiant į vietos ypatybes: ilgį, plotį ir reljefą.

Yra keletas tvorų montavimo būdų. Populiaru statyti betoninius pamatus ir tokius pat stulpus ir prie jų tvirtinti medinius pagaliukus. Betoniniai stulpai turėtų būti pastatyti vienodais atstumais, tarp jų neturėtų būti didesnių nei 2–2,5 m tarpų. Madingos ir vertikalios medinės tvoros, sumontuotos ant medinių arba metalinių kryžiaus formos, metalo, mūro ar betono elementų. Tvora, pastatyta ir horizontalių lentų, vizualiai išplečia aplinką. Jų gamybai dažniausiai naudojama spygliuočių mediena.
Medinės tvoros, kaip ir bet kokie kiti statiniai reikalauja atitinkamos priežiūros. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir ilgiau tarnaus, jei jomis bus tinkamai rūpinamasi. Deja, dažnas pasistatęs medinę tvorą pamiršta, kad ją, kaip ir kitus sodybos statinius, reikia prižiūrėti. Medinės tvoros ilgaamžiškumas priklauso nuo apsaugos priemonių ir dažų kokybės. Gaminant tvoros elementus pramoniniu būdu, mediena specialiai apsaugoma mirkant cheminiuose tirpaluose arba giliai impregnuojant vakuuminiu būdu. Tvoros dalys apdorojamos atskirai dar nepritvirtinus prie jas laikančių konstrukcijų. Dažyti būtina kelis kartus – taip medis geriau apsaugomas, tolygiai padengiamas dažais. Jei tvora apdorojama jau pastatyta, ne visos vietos prieinamos dengiant apsaugos priemonėmis.

Jei tvora yra gaminama iš obliuotos medienos, jos paviršius yra kiek kietesnis, todėl impregnuojamosios medžiagos ir dažai giliai neįsigeria, o susidariusi plėvelė po kurio laiko nusilupa. Neobliuotos medienos paviršius yra šiek tiek pasišiaušęs, todėl dažai ar apdirbimo priemonės puikiai įsigeria į nelygumus. Kadangi obliuota mediena brangesnė, nežinantieji, kad dažai geriau laikosi ant neobliuotos, apsigauna du sykius: moka brangiau ir dažniau turi dažyti iš tokios medienos padarytą tvorą. Norint naudoti ekologiškas medžiagas, tvorą galima apdirbti su specialia įranga ir aplinkai nekenksmingu bechromiu tepalu. Taip impregnuotos medinės tvoros tarnaus ilgiau.

Įmonės, gaminančios tvoras pateikia ir surenkamųjų medinių tvorų ir vartų sistemos dalis. Pasirūpina, kad jos puikiai derėtų prie aplinkos, būtų ilgaamžiškos, ekologiškos, ir nuostabiai atrodytų. Medinės tvoros yra kokybiškos, dėl pažangiausių apdirbimo technologijų jos beveik neabsorbuoja vandens, yra atsparios šalčiui, tinkamai jas prižiūrint būna iš tiesų ilgaamžiškos.

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ LiteRide Flip Navy/Melon 36,5
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 27
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 30
 
BENSIMON Tennis Lacet Femme Denim C15B 37
Vilniuje kuriasi analogų neturinti bendradarbystės erdvė

Vilniuje kuriasi analogų neturinti bendradarbystės erdvė

Devintuosius metus Lietuvoje skaičiuojantys bendradarbystės centrai (angl. hub) lig šiol savo tarpe dar neturėjo tokio, kuriame susiburtų vien tik architektai ir interjero dizaineriai. Namų apdailos centras „Unideco“ žengia į nepažintą teritoriją – patalpose jau netrukus įkurs naująją erdvę. Prekybos centre lankytojai ras visas namų įrengimo priemones ir sulauks profesionalių konsultacijų, o specialistai darbus galės atlikti […]

  Straipsniai »
„Technopolio“ pardavimai Lietuvoje pernai augo 34 proc.

„Technopolio“ pardavimai Lietuvoje pernai augo 34 proc.

 Suomijos nekilnojamojo turto investicijų ir valdymo grupė „Technopolis“ 2018 m. Lietuvoje gavo 16,9 mln. eurų konsoliduotų pardavimų pajamų – 34 proc. daugiau nei 2017 m. „Technopolis“ valdo didžiausią biurų parką Lietuvoje. Paslaugų pardavimai sudarė 12,5 proc. visų kompanijos pardavimų Lietuvoje, lyginant su 9,6 proc. 2017 m.  „Technopolio“ Lietuvos verslo regiono vadovė Lina Maskoliūnė teigia, kad […]

  Straipsniai »
Pirmoji Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta prekybos centre „Galleria Riga“

Pirmoji Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta prekybos centre „Galleria Riga“

Pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse „& Other Stories“ parduotuvė bus atidaryta 2019 m. rudenį ir įsikurs Rygoje, prekybos centro „Galleria Riga“ 2-ame ir 3-ame aukštuose bei užims 740 kv.m. plotą.  „East Capital“ ir „Galleria Riga“ nepaprastai džiaugiasi, jog „& Other Stories“, vienas populiariausių prekinių ženklų šių dienų mados pasaulyje, įsikurs būtent mūsų prekybos centre. Visuomet […]

  Straipsniai »

Per savaitę – trys žūtys darbe

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad vien per šią savaitę šalies įmonėse žuvo trys darbuotojai. Nors pastaraisiais metais vyrauja mirtinų nelaimingų atsitikimų mažėjimo tendencija, toks žūčių proveržis akivaizdžiai rodo darbdavių atsakomybės stoką. Gegužės 13 d. žuvo UAB „Raitva“ (Klaipėdos r.) staklininkas, kuris, pirminiais duomenimis, veikiant transporteriui bandė rankomis išimti įstrigusią nuopjovą. Besisukanti grandinė užkabino staklininko […]

  Straipsniai »